Zlew nakładany czy wpuszczany?

Kwestia wyboru zlewu do naszej kuchni może się wydawać trywialna i bez większego znaczenia, jednak nie do końca tak jest. Pamiętajmy, że jego wybór będzie wiązać się nie tylko z naszą wygodą, lub jej brakiem, ale także z estetyką i funkcjonalnością. Oprócz samego zlewu musimy również wybrać metodę jego montażu. Możemy zdecydować się na zlew nakładany lub też wpuszczany. Jaki wybrać?

Więcej o zlewie nakładanym i wpuszczanym

zlew metalowy nakładanyWybierając zlew do naszej kuchni mamy ogrom możliwości. Obecnie w sklepach znajdziemy ogrom różnych modeli, dlatego też na pewno znajdziemy coś spełniającego nasze oczekiwania. Jednak warto wspomnieć, że zbyt duży wybór może przyprawić nas o zawrót głowy: metalowy, ceramiczny, marmurowy? Dwukomorowy, jednokomorowy? Jak już zdecydujemy z jakiego materiału zakupić zlew, musimy potem wybrać metodę jego montażu. Czym różni się ten wpuszczany od nakładanego, i który jest lepszy? Po pierwsze, warto wziąć pod uwagę prostotę wykonania. Prostszy w montażu jest na pewno zlew nakładany, który opieramy na szafce. Jednak przy jego użytkowaniu trzeba uważać na wszelakie okruszki, z jedzenia przygotowywanego obok. Zlew nakładany wygląda natomiast nieco bardziej estetycznie i stylowo, ale jest też dużo trudniejszy w montażu. Zlew metalowy nakładany będzie więc lepszą opcją dla tych, którzy cenią szybkość montażu i możliwość szybkiej wymiany takiego produktu.

Mimo, że zlew można dość łatwo wymienić to jednak warto przemyśleć jego wybór. Ci, którzy dbają o estetykę swojego wnętrza, a także spędzają w kuchni dużo czasu (szczególnie Ci, którzy nie mają zmywarki), powinni dostosować wybór do swoich potrzeb. A najlepszym wyborem będzie zlew metalowy nakładany, biorąc pod uwagę wygodę jego montażu i możliwość szybkiej wymiany.