Wymiana walut w Warszawie

Jeżeli chcemy wyjechać za granicę podstawowa sprawą jest wymiana waluty na walutę kraju jaki chcemy odwiedzić. Musimy posiadać walutę kraju, jeżeli chcemy swobodnie zwiedzać kraj do którego się wybieramy. Mimo wszechobecnych kart płatniczych oraz bardzo atrakcyjnych ofert banków oferujących korzystanie z bankomatów bez prowizji za granicą, trochę gotówki na wyjazd musimy zabrać. 

Kantory w stolicy

warszawa kantoryHandel walutą był bardzo popularny w latach dziewięćdziesiątych. Na początku transformacji gospodarczej posiadanie własnego kantoru było synonimem sukcesu zawodowego. Dziś kantory przeżywają swój renesans. Głównie za sprawą pracowników zza wschodniej granicy, którzy preferują obrót gotówkowy. Kantorów w Warszawie jest coraz więcej. Ich liczba spadała od końca lat dziewięćdziesiątych. Obecnie trend jest wzrostowy. Kto jest głównym klientem kantorów? Głównie są to osoby wyjeżdżające na zagraniczną wycieczkę oraz Polacy pracujący za granicą. Coraz liczniejszą grupę klientów warszawskich kantorów stanowią pracownicy zza wschodniej granicy, głównie Ukraińcy. Klienci kantorów w dzisiejszych czasach nie wybierają pierwszego lepszego kantoru. Obecnie działają internetowe porównywarki kantorów, które porównują ceny walut w kantorach. Klient wystarczy, ze wpisze w taką internetową wyszukiwarkę np.: warszawa kantory kupię dolara i otrzymuje raport, gdzie w warszawskich kantorach można najkorzystniej wymienić walutę. 

Warszawskie kantory to nie są kantory, gdzie można wymienić tylko jedna walutę np.; tylko dolara na złotówki i odwrotnie. O powodzeniu tego biznesu coraz częściej decyduje asortyment. Warszawskie punkty wymiany walut dysponuję co najmniej kilkoma walutami na wymianę. Warszawa jest miastem coraz bardziej międzynarodowym i kantory muszą być przygotowane na obsługę każdego klienta, nawet z najdalszego zakątka świata.