Wybór przecinarki plazmowej

Obecny przemysł wymaga wiele specjalistycznych sprzętów, które są potrzebne do wielu zadań związanych z wytworzeniem przeróżnych rzeczy. Obecne przedmioty są coraz bardziej skomplikowane, a urządzenia do nich muszą wykazywać się precyzją działania. Jednak takie automaty użytkowane są również przez osoby prywatne, które działają półprofesjonalnie.

Parametry przecinarek plazmowych

przecinarki plazmoweJednym z takich urządzeń są przecinarki plazmowe, których na rynku jest spora dostępność. Mogą się różnić funkcjonalnością, ponieważ producenci wytwarzają sprzęt rozmaitego przeznaczenia. Przy wyborze należy zwracać uwagę przede wszystkim na parametry. Niezwykle ważny jest prąd cięcia, podawany w amperach, ponieważ decyduje on o możliwościach przecinarki. Zwykle wystarcza moc oscylująca w granicach od 20A do 70A, choć mocniejsze urządzenia mogą mieć nawet do 200A. Należy zapoznać się także z wartością maksymalnej grubości cięcia w dwóch wartościach: cięcia jakościowego – kiedy zależny nam na rozcięciu dobrej jakości i cięcia rozdzielającego, przy którym nie jest ważna estetyka przecięcia. Istotną kwestią jest też cykl pracy, ponieważ przecinarka po nagrzaniu się i osiągnięcia progu temperatury wyłącza się w celu ostygnięcia. Do zastosowania półprofesjonalnego wystarczy urządzenie pracujące w cyklu 25%-35%, natomiast te profesjonalne działają na poziomie 60%-100%, dzięki czemu o wiele wolniej się przegrzewają. Warto zwrócić uwagę czy planowana do zakupu przecinarka posiada gniazdo EURO, filtro-reduktor powietrza i manometr. Poprzez te akcesoria praca na tym urządzeniu jest łatwiejsza i wydajniejsza.

Ilość dostępnych urządzeń takich jak przecinarki plazmowe jest naprawdę szeroki. Zainteresowani mają spory wybór, który powinni dostosować do swoich potrzeb, z uwagi także na cenę. Profesjonalne urządzenia mają lepsze parametry, ale jednak są droższe. Jednak amatorsko czasem wystarczą tańsze wersje.