Właściwości oleju konopnego

Jeżeli poszukujemy kosmetyku naturalnego, który doskonale spisze się na całe nasze ciało, a także skórę twarzy oraz włosy i paznokcie to powinniśmy spróbować wykorzystać olej z konopi. To nieco kontrowersyjny produkt, jednak bardzo skuteczny, gdyż kryje w sobie wiele ciekawych właściwości, witamin i minerałów. Warto go przetestować na własnej skórze.

Wartościowy olej prosto z konopi

olej konopnyProdukty kosmetyczne obecnych czasów niekiedy wywołują wiele kontrowersji. Jednym z nich jest znany wszystkim olej konopny, który tłoczony jest z konopi siewnej, a nie z konopi indyjskiej zawierającej psychoaktywne THC. Dlatego możemy być pewni, iż jest to bezpieczny dla naszego ciała produkt. Najlepszy olej to ten, który jest nierafinowany, nieoczyszczony oraz niefiltrowany. Powstaje albo z nasion konopi metodą tłoczenia na zimno albo z kwiatostanów poprzez ekstrakcję dwutlenkiem węgla w niskiej temperaturze oraz wysokim ciśnieniu. Najświeższy olej ma zieloną barwę. Olej z CBD ma najwięcej właściwości, gdyż zawiera składnik o nazwie kannabidiol, który występuje również w ciele ludzkim, jednak bardzo trudno nam go kumulować. Dlatego warto go dostarczać inną drogą. Poza tym w konopiach są witaminy z grupy B oraz A, K i E. Nie można również zapomnieć o jonach wapnia, magnezu oraz cynku. To bardzo bogaty we właściwości zdrowotne produkt, który jest coraz częściej polecany również przez konsumentów.

Jedną z ciekawszych opcji na rynku leczniczym są naturalne produkty. Może to być olej wykonany z konopi, które mają w sobie wiele witamin, minerałów, a także kwasów tłuszczowych. Dzięki temu możemy być pewni, iż doskonale odżywimy nasze ciało od środka, jak i od zewnątrz. Warto stosować ten produkt bardzo regularnie, aby zauważyć ciekawe efekty działania.