Wentylator dla trzody chlewnej

Świnia – to taki gatunek zwierząt, który zupełnie się nie poci przez skórę – tak jak człowiek. Świnia żyjąca w wielkiej chlewni, raczej nie jest sama. Sąsiaduje z innymi osobnikami tego gatunku i to często na małych powierzchniach. Świnia lubi światło słoneczne, oraz świeże powietrze. Niestety, często jest go pozbawiana, a to nie wpływa pozytywnie na jej wzrost.

Wentylator jest niezbędny

dobre wentylatory do chlewni

Każdy hodowca trzody chlewnej wie, że dobre wentylatory do chlewni, to podstawa zdrowia jego zwierząt. Bez wentylatorów, a przy dużej ilości zwierząt zgromadzonych na małych powierzchniach (niewielkie kojce), oraz przy wysokiej temperaturze na zewnątrz (np. w lecie), szybko może dojść do przegrzania organizmu świni i w efekcie padnięcia zwierzęcia. Raczej żaden hodowca nie chciałby, aby go to spotkało. Przypuśćmy, że chlewnia jest duża. Często w takich chlewniach zgromadzona jest także duża ilość zwierząt opasowych. Jeśli nie będą one miały dobrej wentylacji, może dojść do przegrzania ich organizmów i świnie po prostu zaczną padać. Zanim hodowca się zorientuje, może ponieść olbrzymie straty. Jeśli jeszcze na zgromadzenie stada wziął kredyt – jest to prosta droga do całkowitego bankructwa. A wystarczyło zakupić dobry wentylator, który dałby zwierzętom równie dobrą cyrkulację powietrza w chlewni. Co z tego że jest ona duża i ma wiele okien. Tym bardziej potrzeby jest dobry, wydajny wentylator, który może zapewnić odpowiednio dużą ilość świeżego powietrza wszystkim zwierzętom w chlewni.

Poprzez duże okna (lub ich znaczną liczbę) do chlewni wpada duża ilość promieni słonecznych, które jeszcze bardziej ją nagrzewają. I koło się zamyka. Wentylator może sobie doskonale poradzić z tym problemem, ale przecież dobry hodowca na pewno perfekcyjnie zna temat i wie, jak zabrać się do opłacalnego chowu trzody chlewnej.