Turnusy rehabilitacyjne w sanatoriach

Informacje nie tylko polityczne

Turnusy rehabilitacyjne w sanatoriach

Osoby starsze często większość czasu spędzają w czterech ścianach swojego mieszkania i jedyną atrakcją w ich życiu są odwiedziny rodziny i wczasy organizowane dla seniorów w sezonie letnim i zimowym. Oczywiście są one płatne i nie każdego na nie stać. 

Ile trwa turnus rehabilitacyjny w sanatorium?

sanatoria turnusy rehabilitacyjneKażda osoba w wieku emerytalnym, może skorzystać z pobytu w sanatorium. Są to nietypowe wczasy dla osób, które mają problemy zdrowotne, gdyż pobyt tam jest połączony z intensywną rehabilitacją fizyczną. Popularne sanatoria turnusy rehabilitacyjne organizują dwa razy do roku na okres tygodnia, lub dwóch tygodni. Zazwyczaj wszystkie miejsca są już zarezerwowane na długo przed terminem wyjazdu, gdyż każdego roku jest mnóstwo chętnych do skorzystania z takiej formy wypoczynku. Dla seniorów są do dyspozycji baseny, bicze widne, siłownie, i gabinety masażu. Jeżeli jest wystarczająca ilość chętnych osób, to są organizowane zajęcia ruchowe w basenie, lub joga dla seniorów. Każdy może skorzystać z takiej formy relaksu jaka mu najbardziej odpowiada. Sanatoria goszczą seniorów w komfortowych, dwuosobowych polach z własnymi łazienkami i pełnym wyposażeniem. W trakcie pobytu można skorzystać ze zdrowotnych kąpieli solankowych, które mają zbawienny wpływ na ciało. Na siłowni znajdującej się w obiekcie, prowadzone są zajęcia ruchowe, mające na celu poprawę wydolnościowo ruchową seniorów. Uczestnicy turnusu znajdują się pod bacznym okiem rehabilitantów i personelu medycznego, który dba o zdrowie osób starszych.

Nie jest się łatwo dostac na listę rezerwacyjną dla seniorów, bo w każdym terminie jest mnóstwo chętnych. Taka forma wypoczynku połączona z rehabilitacją, jest najlepszym sposobem na szybki powrót do zdrowia osoby starszej, która ma problemy zdrowotne.