Trudnopalne, odporne na warunki atmosferyczne płyty z poliwęglanu

Istnieją firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą płyt poliwęglanowych. W ofercie takich firm można znaleźć płyty poliwęglanowe lite w różnych kolorach, o różnych grubościach. Takie płyty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Transparentne płyty poliwęglanowe i ich zastosowanie

płyty poliwęglanowe liteWarto wspomnieć o najważniejszych zaletach płyt poliwęglanowych. Do nich należą z pewnością: wysoka odporność na uderzenia mechaniczne, przezroczystość (czyli inaczej transparentność), która sięga ponad 90%. Poliwęglan lity jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Niezależnie czy jest to deszcz, grad, upały, zimno, poliwęglan lity będzie działał zawsze tak samo, bez żadnych uszkodzeń. Płyty poliwęglanowe są zabezpieczone z obu stron specjalną powłoką anty UV. Powierzchnia poliwęglanu litego jest bardzo gładka. Oprócz tego płyty poliwęglanowe lite charakteryzują się również wysoka termoizolacyjnością. Są to materiały bardzo trwałe. Okazuje się, że spełniają swoje zadania nawet przez 10 lat. W tym czasie nie są potrzebne żadne naprawy, renowacje. Klasa palności poliwęglanu litego to B1. Oznacza to, że jest to materiał trudnopalny. Szeroki jest również zakres temperatur, w których można stosować płyty poliwęglanowe lite. Wytrzymują one temperatury od -40 do 120 stopni Celsjusza. Płyty poliwęglanowe lite są często stosowane w osłonach maszyn i kabin. Stosowane są też jako przeszklenie w oknach i drzwiach. Można z nich wykonywać specjalne daszki, wiaty przystankowe czy wiatrołapy.

Z poliwęglanu buduje się również elementy wystroju wnętrz tj, sufity podwieszane. Klapy dymowe i świetliki dachowe także mogą być wykonane z płyt poliwęglanowych litych. Warto użyć poliwęglanu litego do budowy ekranów akustycznych, osłon antywłamaniowych, szyldów reklamowych, tarcz ochronnych i nie tylko.