Teoretyczna wiedza przed wyjazdem

 

W tym roku postanowiliśmy pojechać z mężem i znajomymi na żagle. W sumie to już od dawna mieliśmy takie plany. Ale jednak co roku okazywało się, że komuś nie pasowało i musieliśmy ten wyjazd przełożyć. Zawsze chciałam nauczyć się pływać na jakimś sprzęcie.

Najlepsze porady dla osób chcących pływać na żaglówkach

porady żeglarskie dla amatorówJednak nikt z nas nie miał o tym zbyt dużego pojęcia. Kiedyś mój mąż pływał na żaglówce. Jednak było to już tyle lat temu, że także za bardzo nie pamiętał na czym to polegało. Stwierdziliśmy więc, że musimy się wcześniej przygotować do tego wyjazdu. Musieliśmy się dowiedzieć jak najwięcej o tym w jaki sposób się żegluje. Kolega powiedział nam, że najlepsze porady żeglarskie dla amatorów są w internecie. Tam jest wiele blogów i poradników dla osób, które dopiero co zaczynają taką przygodę. Zaczęliśmy więc czytać te różne porady. Muszę przyznać, że na początku podeszłam do tego bardzo sceptycznie. Nie sądziłam, że takie właśnie rady mogą nas w jakiś sposób przygotować. Uważałam, że na pewno najwięcej nauczymy się jednak od instruktora już na miejscu. a zresztą uważałam, że praktyka jest w tym wszystkim najważniejsza. Jednak gdy zaczęłam czytać te porady to zmieniłam zdanie. Były tam opisane rzeczy, o których po prostu instruktor może nie zdążyć powiedzieć. Lub nawet jeśli nam o tym powie możemy nie zwrócić na to uwagi bo będziemy zaoferowani nauką pływania na żaglówkach. Było tam mnóstwo porad takich dzięki którym mamy być przede wszystkim bezpieczni.

A przecież to jest najbardziej istotne. I tak dzięki temu, że w internecie jest jednak dużo fachowej wiedzy na nasz wyjazd pojechaliśmy już przygotowani teoretycznie. Muszę przyznać, że też chyba dlatego sama już nauka pływania na żaglówkach była dla nas prostsza. Bo skupialiśmy się już tylko na tym.