fotografia slubna

Tajemnice ślubnej fotografii portretowej

Portrety nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem, jak przed laty. Większość osób kupuje coraz lepsze aparaty fotograficzne. Aparaty o wysokiej rozdzielczości mamy wbudowane również w telefony. Fotki pstrykamy bardzo często, uwieczniamy większość chwil. Robienie zdjęć przestało więc być odświętną chwilą. Dobrej jakości portretu nie wykonana jednak osoba, która nie zna odpowiednich technik, nie posiada profesjonalnego oświetlenia oraz nie umie dobrze kadrować ujęć. Idealny portret stworzy więc wyłącznie dobry fotograf, a nie amator, który „bawi się” w pstrykanie zdjęć.

Fotograf Bydgoszcz

fotografia slubnaW ślubnym albumie nie powinno zabraknąć dobrego portretu Państwa Młodych. Takie zdjęcia staną się uzupełnieniem fotografii reportażowych z uroczystości zaślubin oraz wesela. Portretowe zdjęcia ślubne fotograf Bydgoszcz może wykonać podczas sesji plenerowej w innym dniu niż uroczystość wesela. W ten sposób Młoda Para będzie mniej zestresowana, a na stworzenie dobrych ujęć pozostanie więcej czasu. Portretów nie powinno pstrykać się bowiem w pośpiechu. Spontaniczna fotografia ślubna może oddać specyficzny klimat poszczególnych chwil, uwiecznić na zdjęciach emocje Panny Młodej, Pana Młodego, ich rodziców czy gości.
Portret wymaga jednak dobrego oświetlenia, ustawienia oraz czasu na dopracowanie ujęć. Ludzie najlepiej będą prezentować się na tle miękkiego, lekko rozproszonego światła. Portretowe zdjęcia ślubne powinny wypełnić cały kadr. Warto jednak pamiętać o tym, że większe zbliżenia zawsze należy fotografować teleobiektywem, ponieważ standardowa ogniskowa zapewni niezbyt realistyczny efekt.