Szkolenia UAVO i film promocyjny

 Wykonuję filmy promocyjne, głównie dla firm, instytucji samorządowych, fundacji, rzadziej dla jakiś imprez. Do tej pory używałam tylko standardowej kamery, jednak to przestało mi wystarczać. Byłam bardzo zainteresowana dronami i tym co mogę jeszcze osiągnąć w filmowaniu, jeśli miałabym taki sprzęt.

Szkolenia UAVO były niezbędne

obowiązkowe szkolenia UAVOJak dowiedziałam się w sklepie z dronami jeśli chcę je komercyjnie wykorzystywać to potrzebne mi są obowiązkowe szkolenia UAVO. Bez nich mogę sobie co najwyżej sprawdzić jak dron się sprawuje, czy dobrze filmuje, czy chcę się tym zajmować. Jednak to zawodowego filmowania potrzebne mi są owe szkolenia. Zapisałam się na szkolenia które odbywają się w mojej miejscowości. Jak się okazało były to bardzo potrzebne szkolenie. Dowiedziałam się na nim wiele ciekawych rzeczy. Na przykład o tym, jak jest zbudowany dron, jak działa, jakie są prawa ruchu lotniczego, co robić w sytuacjach niebezpiecznych. Dzięki temu wiedziałam jak się zachowywać w każdych sytuacjach. Tym sposobem udało mi się nakręcić pierwszy film promocyjny przy pomocy drona. Umiałam dobrze wystartować i sprowadzić na ziemię drona, umiałam tak zrobić żeby nie zderzyć się z innymi dronami, bo poza mną było jeszcze kilku amatorów, którzy chcieli wypróbować swój sprzęt. Musiałam ich unikać, żeby nie uszkodzić swojego sprzętu. Dobrze że udałam się na szkolenia UAVO, bo wiedziałam jak się zachować w sytuacjach kryzysowych. Na pewno mój film promocyjny jaki teraz robię będzie dobry.

Znam się już trochę na pilotowaniu drona, idzie mi coraz lepiej filmowanie, więc podjęłabym się każdego zadania. Na pewno w przyszłości będę jeszcze nie raz wykorzystywać drona do tworzenia filmów reklamowych. To bardzo przydatny i coraz bardziej popularny sprzęt w mojej pracy.