Suche basen pomysłem na prezent

Informacje nie tylko polityczne

Suche basen pomysłem na prezent

Jeśli mamy w najbliższym gronie maluszka, który niedługo dostapi zaszczytu obchodzenia swoich pierwszych urodzin, na pewno zastanawiamy się jakim prezentem moglibyśmy sprawić mu radość, jednocześnie zachowując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zabawy. Rynek zabawek dla dzieci jest zdecydowanie bogatszy niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Niestety w czasie naszego dzieciństwa nie mogliśmy liczyć na tak szeroki wachlarz zabaw, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić radość obecnemu pokoleniu.

Czym kierować się podczas wyboru suchego basenu?

suchy basenKiedy już wpadniemy na pomysł, który mógłby przynieść radość i wiele godzin świetnej zabawy, musimy jeszcze sprawdzić, czy wymyślony przez nas prezent jest odpowiedni dla wieku naszego malucha i spełnia wymogi bezpieczeństwa podczas użytkowania przez najmłodsze dzieci. Bardzo popularną w ostatnim czasie opcją podarunku jest suchy basen z kuleczkami, który znajdzie zastosowanie od momentu, kiedy dziecko potrafi samodzielnie usiąść. Złożona z gąbczastego wypełnienia i materiałowego pokrowca konstrukcja zabawki pozwala na wykorzystanie jej na kilka sposobów. Jeśli pozbędziemy się ze środka wypełnienia w postaci plastikowych kulek, zabawka może służyć jako mata do zabawy z bezpiecznymi, ograniczającymi przemieszczanie się dziecka brzegami. Natomiast po wrzuceniu do basenu kilkuset piłeczek, zabawom może nie być końca. Począwszy od nauki kolorów po poprawienie motoryki małych paluszków dziecka, dzięki chwytaniu i rzucaniu kolorowych kulek. Warto jednak przed wyborem konkretnego modelu zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana zabawka oraz na to, czy każdy z poszczególnych jej elementów ma odpowiednie atesty, zaświadczające o jej bezpieczeństwie dla najmłodszych.

Suche baseny pełne kolorowych piłeczek to świetny wybór dla dziecka, zwłaszcza że są to zabawki nadające się dla dzieci już w pierwszym roku życia. Połączenie zabawy z właściwościami rehabilitacyjnymi to coś, co zasługuje na szczególne docenienie. Dodatkowym atutem jest także mobilność zabawki, która może być wykorzystywana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, jeśli tylko panują odpowiednie ku temu warunki atmosferyczne.