Środki pielęgnacyjne do felg

Informacje nie tylko polityczne

Środki pielęgnacyjne do felg

Niektóre elementy składowe naszego pojazdu są bardzo mocno narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Przykładem jednych z nich są felgi. Bardzo szybko może dojść do ich zabrudzenia i niekiedy osadza się na nich taki brud, z którym poradzić sobie mogą tylko sprawdzone środki czyszczące. W sklepach motoryzacyjnych możemy obecnie takich środków znaleźć dość dużo.

Polecane środki do mycia felg

wolnoschnący adbl vampireFelgi samochodowe mogą występować w wersjach stalowych oraz aluminiowych. Te drugie są o tyle lepsze, że nie będziemy mieć tam do czynienia z korozją. Jednak zarówno jedne jak i drugie rodzaje felg bardzo szybko mogą ulegać zanieczyszczeniu. Warto wiedzieć jak sobie z takimi problemami skutecznie radzić. Od dłuższego czasu w sprzedaży dostępny jest preparat znany jako wolnoschnący ADBL Vampire. Można spotkać się również z tym, że jest on nazywany preparatem krwawiącym. Ta nazwa oczywiście nie wzięła się znikąd. Otóż po nałożeniu tego preparatu na powierzchnię felg mamy do czynienia ze zjawiskiem przypominającym krwawienie. Nasz preparat zmieni kolor na krwistoczerwony. Świadczy to o tym, że preparat reaguje z zanieczyszczeniami i skutecznie je rozpuszcza. Producenci zalecają by po nałożeniu omawianego tutaj preparatu odczekać przynajmniej 5 minut by środek mógł w pełni zacząć działać. Po upłynięciu tego czasu należy nasze felgi spłukać wodą pod bardzo dużym ciśnieniem.

Na dzień dzisiejszy wspomniany preparat można zakupić w praktycznie każdym większym sklepie motoryzacyjnym. Dostępne są one również w sklepach detailingowych. Jeśli nie mamy możliwości odwiedzania takich sklepów to bardzo dobrym rozwiązaniem może być zakup preparatów drogą elektroniczną. Dzięki temu będziemy mogli sporo zaoszczędzić a kurier dostarczy nasz preparat wprost pod nasze drzwi.