Sposoby na mały ogród

Informacje nie tylko polityczne

Sposoby na mały ogród

Jeżeli marzycie o pięknym ogrodzie, w którym będziecie mogli spędzać czas z rodziną, jednak Wasze podwórko jest raczej niewielkich rozmiarów, to dziś podam Wam kilka cennych wskazówek. Najważniejsza jest koncepcja, pomysł i plan.

Zasady projektowania małego ogrodu

zakładanie niedużych ogrodów w GdańskuDziś pomysł na zakładanie niedużych ogrodów w Gdańsku. Zarówno projektowanie domu jak i projektowanie ogrodu, który jest po prostu mały, rządzi się swoimi prawami. Jest jedna złota zasada, która zawsze, ale to zawsze sprawdza się w przypadku niewielkich ogrodów i mieszkań. Brzmi ona następująco: mniej, znaczy więcej. Przede wszystkim umiar, umiejętne postępowanie z warunkami, które zastaliśmy w ogrodzie. Jeżeli nasz ogród jest mały, nie umniejszajmy go dodatkowo zbyteczną ilością drzew, krzewów i kwiatów. Dobrą wskazówką jest również ograniczona ilość barw, kolorów oraz faktur. Im bardziej będzie harmonijnie i spójnie, tym mniej będziemy czuli się przytłoczeni. Zamiast na ilość postawmy na jakość, postawmy na oryginalne wzory, ciekawe detale, które przykują uwagę. Skieruj swoją koncentrację na formę i kształty, a nie na ilość przedmiotów i ozdób, pomoże Ci to stworzyć wyjątkowy klimat, pomimo niewielkiej przestrzeni jaką dysponujesz. Warto wybrać krzewy i drzewa, które mają zimny zielony kolor. To co ważne, to by wybrać takie gatunki roślin, które będą pięknie i nienagannie wyglądały przez cały rok. Dobrze jest stworzyć ścisłą, zwartą kompozycję roślin i krzewów, będzie to punkt przykuwający uwagę.

Mimo niewielkich rozmiarów ogrodu, którym dysponujemy z powodzeniem jesteśmy w stanie stworzyć piękny, wyjątkowy ogród, w którym będziemy się wspaniale czuli, w którym wypoczniemy. Wystarczy trzymać się tych kilku zasad i reguł, które naprawdę zawsze wychodzą na dobre. Pamiętajcie, że zaprojektowanie i stworzenie własnego ogrodu to wspaniała zabawa.