Słodkie rozwiązania marketingowe, czyli krówki

Zgodnie z badaniami psychologów, w naszym społeczeństwie szczególnie pożądane są różnego rodzaju gratisy. Bardzo przyjemnie otrzymać bezpłatny dodatek do towaru, bądź usługi, gdyż czujemy się dzięki temu docenieni, jako klienci. Jest to bardzo ważne w każdej kampanii marketingowej. Jednak aby w pełni zadowolić klientów, gratisy powinny w jakiś sposób wpasowywać się w ich upodobania. Jak jednak to osiągnąć?

Słodkie podarunki, czyli krówki reklamowe

reklamowe krówki z logo firmyWiększość społeczeństwa w badaniach wskazała, że lubi różnego rodzaju słodycze. Smak słodki kojarzy nam się z przyjemnościami oraz może przyczynić się do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dlatego też coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie w kampaniach marketingowych różnego rodzaju słodyczy. Przykładem takiego rozwiązania są reklamowe krówki z logo firmy, które cieszą się bardzo dużą popularnością, wśród obdarowywanych osób. Krówki są rzeczą, którą konsumenci bardzo chętnie nabywają sami z siebie. Jeżeli zobaczą stoisko z tego typu łakociami z pewnością sami podejdą, zastanawiając się jak wejść w ich posiadanie. Jest to doskonałym sposobem na wypromowanie gadżetu, którego klienci sami z siebie będą pożądać a co za tym idzie będą po niego z chęcią sięgać. Dzięki temu logo firmy ma szansę dotrzeć do wielu osób zapaść w pamięć wielu potencjalnych konsumentów.

W przypadku kampanii marketingowych, bardzo ciężko obrać właściwą ścieżkę promocji. Reklama nie może być nachalna, gdyż dziś konsumenci uznają ją za irytującą i bronią się przed tego typu ofertami. Jeżeli jednak uda nam się zaskarbić ich sympatię, zagwarantujemy sobie sukces. Przykładem takiego rozwiązania są krówki reklamowe, ponieważ jest to towar pożądany i wiele osób z chęcią go przyjmie oraz pośle dalej.