Sieć księgarni

Informacje nie tylko polityczne

Sieć księgarni

księgowowść

Osiem lat temu założyłem mały antykwariat. Krótko później zamieniłem antykwariat na księgarnie i prowadzę ją do dziś. Przez te osiem lat moja księgarnia rozrosła się jednak znacznie i w tej chwili prowadzę aż osiem punktów w całej Bydgoszczy i kilkanaście kolejnych w innych miastach.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

księgowowśćFirma prosperuje świetnie ale nadal ma kilka mankamentów. Do moich najsłabszych stron należy księgowość. Niestety przez te osiem lat zmieniłem kilkakrotnie firmy świadczące usługi księgowe. Nie wiem czy mam takiego pecha czy może jest to już standardem ale aż trzykrotnie złapałem biura księgowe na niewielkich oszustwach finansowych. Poza tym zdarzało mi się niezwykle często, że biura rachunkowe zupełnie nie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Płaciłem takiej firmie przez cały rok a kiedy przychodziło do rozliczenia zostawałem sam ze stertę nieuregulowanych spraw i kompletnym bałaganem w dokumentach. Nauczyło mnie to bardzo drobiazgowego pilnowania swojej dokumentacji, gdyż przez te lata biura rachunkowe nagubiły tyle moich dokumentów, że dziwię się nawet, że moja firma nadal dobrze funkcjonuje. Ostatnio zmieniłem taktykę i nie szukam już żadnej firmy ale staram się polegać na małych, jednoosobowych formach księgowych.

Znalazłem dwa miesiące temu bardzo solidną panią księgową i obserwuje jej pracę z dużą nadzieją. Może za wcześnie na wielką radość ale do tej pory prowadzi moje finanse w bardzo rzetelny sposób. Mam nadzieję, że to się już nie zmieni i będziemy ze sobą współpracowali przez długie, długie lata.

Jeśli chodzi o księgoweość, to więcej informacji można znaleźć na http://www.bilans13.pl