Scrapbooking – jakie ozdoby wybrać?

Własnoręcznie stworzone ozdoby są jednym z najpiękniejszych prezentów, jakie można podarować drugiej osobie. Nic tak nie cieszy jak przedmiot, który został samodzielnie wykonany, a nie znaleziony na sklepowej półce. Metodę, która zajmuje się tworzeniem ozdobnych elementów za pomocą wzorzystych papierów i kolorowych dodatków nazywamy scrapbookingiem.

Szczegół tkwi w ozdobach

ładne ozdoby do scrapbookinguKolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone, w których zajęcie to pierwotnie odnosiło się jedynie do ręcznego tworzenia opraw do zdjęć, najczęściej w formie albumów fotograficznych. Obecnie do tego rodzaju rękodzieła zalicza się również tworzenie kartek okolicznościowych, zaproszeń, ramek, pudełek a nawet dekoracji do wystroju domu. Technika ta jest stosunkowo nowa w Polsce, jednak wciąż zyskuje na popularności zdobywając coraz większą rzeszę wielbicieli. Prócz zdolności manualnych i poczucia estetyki do powstania wyjątkowej pracy niezbędne są ładne ozdoby do scrapbookingu. Oferta sklepów sprzedających materiały do scrapbookingu jest naprawdę bogata. Podstawą do rozpoczęcia pracy jest zebranie odpowiednich narzędzi, między innymi nożyczek, kleju, nici, farb czy wykrojników, w zależności od wybranej przez nas metody. Do najładniejszych ozdób, które można wykorzystać w technice scrapbookingu zalicza się wzorzyste i kolorowe papiery, sznurki, naklejki, sypki brokat lub koronki. Ciekawym rozwiązaniem są również suszone kwiaty, które mogą nadać niepowtarzalny charakter wykonywanej przez nas pracy. Wygląd rękodzieła, które uda nam się stworzyć, zależy wyłącznie od wybranych przez nas elementów, których lista jest nieskończenie długa. Warto eksperymentować z ozdobami, aby przekonać się, które z nich najbardziej nam odpowiadają.

Technika scrapbookingu nie jest łatwa, ale należy pamiętać o tym, że ćwiczenie czyni mistrza. Po osiągnięciu wprawy i zdobyciu umiejętności komponowania ze sobą ładnych ozdób można tworzyć naprawdę niezwykłe i niepowtarzalne dzieła.