Sauna w domu – czy to możliwe?

Informacje nie tylko polityczne

Sauna w domu – czy to możliwe?

 

Sauny zyskują coraz szersze grono wielbicieli. Jej pozytywny wpływ na zdrowie i urodę czyni ją atrakcyjnym elementem basenów, hoteli, a nawet domów. Obecnie każdy kto posiada nieco więcej gotówki, może pozwolić sobie na domową saunę. Sprawdź jakie są możliwości. 

Domowa sauna zewnętrzna i wewnętrzna

domowa sauna parowaSauna na użytek domowy nie wymaga wiele przestrzeni, tak naprawdę może to być powierzchnia 1,5 metra kwadratowego. W związku z czym na saunę możemy przerobić jedną z łazienek, jeśli posiadamy dwie, albo zamontować niewielką kabinę sauny w łazience zamiast prysznica czy wanny. Równie dobrze na saunę przeznaczyć możemy jeden z wolnych pokoi, również na poddaszu. Dobrze by sauna była połączona z wyjściem na zewnątrz, bowiem po saunie dobrze jest się schłodzić, dlatego często sauny w hotelach umiejscowionych w kurortach zimowych, umieszczona jest poza budynkiem, by wychodząc z niej wyjść bezpośrednio na dwór. Nie można zapomnieć o tym by domowa sauna parowa miała odpowiednią wentylację, jest to kluczowy element instalacji, który ma chronić przed zawilgoceniem pomieszczenia. Poza odpowiednią wentylacją sauna wymaga także przyłącza wodnego, odpływu do kanalizacji oraz zasilania elektrycznego do generatora pary. Ciekawym rozwiązaniem dla domowych saun, jest gotowy projekt, który możemy zakupić od producenta. Jest to drewniana konstrukcja, często w kształcie beczki, która jest już w pełni wyposażona. Jedynie należy umiejscowić ją na działce.

Taka sauna to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią bądź nie chcą przeprowadzać remontu w domu. Sauna w kształcie beczki bardzo estetycznie wygląda w związku z czym nie szpeci ogrodu, a dodatkowo nie wymaga praktycznie żadnych prac budowlanych. Marząc o domowej saunie zdecydowanie warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.