Psychoterapia – co warto o niej wiedzieć?

 

W Łodzi podejmuje się terapię osób z różnymi problemami psychiatrycznymi, głównie za pomocą środków psychoterapeutycznych. Leczeni są pacjenci z głównie zaburzeniami lękowymi, depresją, niektórymi zaburzeniami osobowości, zachowaniami samobójczymi i zaburzeniami odżywiania.

Psychoterapia to ważny krok ku zdrowiu

psychoterapia ŁódźPo wstępnym wywiadzie z pacjentem, zespół leczący zdecyduje o formie leczenia i terminie przyjęcia. Po przyjęciu pacjent opracowuje cele dla dalszej współpracy z potencjalnym terapeutą. Musi określić ponadto formy aktywności terapeutycznej oraz omawia ewentualne leczenie biologiczne, ponieważ w razie potrzeby stosowanie leków jest konieczne. W miarę postępu terapii, cele się zmieniają i podejmowane są wysiłki, aby jak najszybciej przywrócić pacjenta do zdrowia. W razie potrzeby, psychoterapeuci starają się również zaangażować środowisko pacjenta w proces zmiany i uzdrawiania, dlatego też często rozmawiają z rodzinami. Psychoterapia Łódź, to działalność dla każdego. Jest otwarta na wszystkich pacjentów z różnymi problemami, a kolejność wizyty jest regulowana w celu zapewnienia sprawnej pracy. warto jednak wiedzieć o tym, że psychoterapia ma swoje zasady, a najważniejszą jest regularność. Pacjent powinien zadeklarować określony termin, który będzie odpowiadał następującym po sobie wizytom. Nikt podczas psychoterapii nie powinien stosować narkotyków oraz pić alkoholu. Musi być w pełni trzeźwy. Psychoterapia jest w końcu relacją pomiędzy pacjentem a terapeutą.

Na psychoterapii można ćwiczyć i uczyć się technik relaksacyjnych i wyobraźni. Głównym celem tych sesji jest zdobycie technik zmniejszających lęk i zwiększenie ich umiejętności świadomej obecności. To kluczowa część każdej psychoterapii. Ta wiedza pozwala wielu ludziom na normalne funkcjonowanie.