Przydomowa uprawa grzybów leśnych

Jednym z grzybów, które są w naszym kraju najbardziej cenione jest borowik szlachetny. Od wieków walory smakowe tego grzyba są bardzo cenione zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Jednak znalezienie takiego grzyba wymaga niekiedy naprawdę dużych starań. Grzyb ten ma dość duże wymagania jeśli chodzi o glebę. Dodatkowo ważne jest również zapewnienie odpowiedniego dostępu do wody. 

Uprawianie grzybów w ogrodzie 

grzybnia borowikaNa chwilę obecną grzyby są kojarzone głównie z lasami. Jeśli chcemy cieszyć się smakiem różnych, oczywiście jadalnych gatunków grzybów to musimy udać się na leśne bezdroża. Niemniej jednak ostatnimi czasy pojawiła się możliwość uprawiania takich grzybów w naszych przydomowych ogródkach. Do takiego zadania konieczne będzie jednak zastosowanie specjalnej szczepionki. Grzybnia borowika może być zaszczepiona przy użyciu szczepionki w płynie lub też możemy zakupić produkt praktycznie gotowy. Mowa tutaj o grzybni w postaci bloku z glebą, która jest już „wyposażona” w niemal wszystko czego nasze grzyby potrzebują do wzrostu. Mówiąc prawie wszystko mam tutaj na myśli wodę. Posiadając taki blok musimy pamiętać o systematycznym zraszaniu by zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju grzybów. Grzybnia borowika powinna być umieszczona w miejscu raczej średnio nasłonecznionym. Grzyby te nie lubią prażenia w pełnym słońcu ale również i duże zacienienie nie będzie dla nich odpowiednio dobre. 

Na dzień dzisiejszy grzybnię borowika możemy zakupić w różnych miejscach. Często są one dostępne w sklepach ogrodniczych lub też marketach. Sporo osób decyduje się również na zakup grzybni drogą elektroniczną. Wówczas kurier dostarczy nam naszą grzybnię pod same drzwi. Pamiętajmy by od razu znaleźć odpowiednie miejsce dla naszej grzybni i nie odkładajmy tego na później.