Profilaktyka zniekształceń stóp – obuwie zdrowotne dla dzieci

 

Czym innym jest obuwie ortopedyczne, a czym innym buty profilaktyczne. Te drugie nazywane są również obuwiem zdrowotnym. Jest to obuwie noszone przez dzieci, które mają stopy o odpowiednim kształcie i wymiarach. Inaczej jest w przypadku butów ortopedycznych – te buty przeznaczone są dla dzieci, które mają już jakieś wady wymagające korekcji.

Obuwie profilaktyczne, czyli buty zdrowotne dla dzieci

tanie buty profilaktyczne dla dzieciObuwie profilaktyczne ma za zadanie zapewnić prawidłowy rozwój stóp dziecka. Dzięki takim butom można zabezpieczyć stopy dziecka przed powstawaniem deformacji, zniekształceń, wad, czyli przeróżnych dolegliwości. Obuwie profilaktyczne musi zostać wykonane tak, by w każdej chwili można było do niego włożyć wkładki ortopedyczne. Oczywiście o włożeniu takich wkładek może zadecydować tylko lekarz specjalista w zakresie ortopedii. Obuwie zdrowotne wcale nie różni się wyglądem od zwykłego obuwia, które jest noszone przez dzieci. Takie tanie buty profilaktyczne dla dzieci można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też przez internet. Ważne jest to, że buty nie różnią się od zwykłego obuwia – dzieci zwracają na to szczególną uwagę, bo chcą się czuć jak inne, nie chcą się wyróżniać. But profilaktyczny posiada zazwyczaj 3 paski, które mają regulowane zapięcie. W każdej chwili można otworzyć cholewkę. Dzięki temu dziecko może bez żadnych przeszkód włożyć stopę do buta – nawet wtedy, kiedy lekarz ortopeda zadecyduje o zastosowaniu specjalistycznych wkładek ortopedycznych.

W butach profilaktycznych ważne jest to, by ich tylna część była odpowiednio usztywniona. Dzięki temu można utrzymać stopę we właściwym położeniu. Buty nie będą koślawić się w okolicy pięty, co jest dodatkowym atutem. Warto poradzić się lekarza specjalisty w kwestii tego, jakie buty zdrowotne dla dziecka należałoby wybrać.