Próbowanie słodkiego wina lodowego do ciasta

Nie zawsze jestem skory do próbowania nowych rzeczy. Jeśli chodzi jednak o alkohole, to zawsze byłem fanem próbowania nowych smaków tak często, jak to tylko było możliwe. Nie ma niczego złego w wypiciu lampki wina do obiadu lub deseru.

Ostatnio mojej żonie zachciało się słodkiego wina lodowego

słodkie wino lodowePrzyznam, że czekałem tylko na dobrą okazję ku temu. Kupiłem je podczas mojej ostatniej podróży służbowej do Francji i od tamtego czasu czekało w piwnicy na dobrą okazję. W zeszłym tygodniu moja żona dostała całkiem spory awans wiążący się z dużą podwyżką, co oznaczało znaczne podwyższenie naszego poziomu życia. Stwierdziliśmy, że jest to idealna okazja by w końcu zobaczyć, jak to smakuje. Żona kupiła ciasto, ja zaś poszedłem do piwnicy i przyniosłem butelkę. Wiele słyszeliśmy na temat tego, jak smakuje słodkie wino lodowe, dlatego też nie mogliśmy się doczekać momentu w którym je spróbujemy. Okazało się, że plotki nie wzięły się z powietrza. Było to ponad wszelką wątpliwość najlepsze wino, jakie kiedykolwiek piliśmy. Idealnie pasowało do całego tego deseru. Wiedzieliśmy już wtedy, że z całą pewnością nie jest to ostatni raz, kiedy kupujemy tego rodzaju wino. Choć oczywiście jest ono nieco droższe niż standardowe wina, to różnica w smaku jest nieporównywalna. W większości przypadków nadal będziemy pić zwyczajne wina, ale nie odmówimy sobie raz na jakiś czas przyjemności wypicia czegoś z wyższej półki. Na szczęście całkiem szybko udało nam się znaleźć miejsce, w którym mogliśmy kupować również lepsze i droższe wina.

Gdy ostatnim razem zaprosiliśmy długo niewidzianych znajomych, zdecydowaliśmy się na otwarcie dwóch butelek wina lodowego. Nasi goście nie mogli uwierzyć w to, że istnieje tak dobry rodzaj win. Od razu wypytali nas o wszystkie szczegóły – głównie o to, gdzie można je dostać.