Potrzebowałem komputera do grania

 

Od kilku lat wykorzystuje swój komputer głównie do rozrywki. Najczęściej do grania w różne gry komputerowe wraz z moimi znajomymi. Niektórych znam w rzeczywistości ale zdecydowanie większość znam tylko z internetu. Ostatnio zauważyłem, że mój komputer jakby zwalniał po dłuższej rozgrywce. Zacząłem szukać co może być tego powodem.

Poszukiwania komputera amd do grania

komputer amd do gierPo analizie zachowania podzespołów podczas grania okazało się, że procesor się przegrzewa i aby dosłownie się nie stopić obniża taktowanie rdzeni co skutkuje mniejszą wydajnością. Postanowiłem wymienić pastę termo przewodzącą oraz chłodzenie, jednak niewiele to pomogło. Zakląłem w duchu na tych, którzy ten procesor stworzyli. Wiedziałem, że muszę kupić nowy procesor, a co za tym idzie również płytę główną oraz pamięć RAM. Uznałem, że lepiej będzie kupić po prostu cały nowy komputer. Czytałem ostatnio że procesory AMD są bardzo dobre, oferują dużo większą wydajność przy tej samej cenie od procesorów konkurencji. Zdecydowałem się, że chce mieć taki procesor w swoim nowym komputerze. W wyszukiwarce wpisałem – komputer amd do gier. Wyskoczyło mi wiele propozycji zestawów komputerowych w różnych przedziałach cenowych z różnymi procesorami AMD. Po krótkim poszukiwaniu znalazłem kilka propozycji w cenie, którą mogłem przeznaczyć na nowy komputer. Zdecydowałem się wybrać taki zestaw, który wydawał się stworzony właśnie dla mnie.

Po kilku dniach pod moimi drzwiami pojawił się kurier w moim nowym komputerem. Szybko zabrałem się za jego podpięcie do reszty i uruchomienie. Z niczym nie było problemów. Komputer działa szybko i błyskawicznie reaguje na polecenia. Najważniejsze dla mnie było to, że nawet po kilku godzinnej rozgrywce procesor pozostaje chłodny a rozgrywka płynna.