Pościel handmade dla małego dziecka

Kobiety w ciąży poza zwracaniem uwagi na swoje zdrowie, wiciem gniazdka, kompletują wyprawkę dla małego bobasa. Od około szóstego miesiąca większość kobiet kupuje ubranka dla dziecka, wózek, fotelik, łóżeczko i pościel. Dla takiego maleństwa wszystko musi być sterylne, nieuczulające i bezpieczne.

Zakup pościeli handmade dla niemowlęcia

pościel niemowlęca handmadeWszystkie ubranka i materiały, które będą miały styczność z małym dzieckiem muszą być wyprane w specjalnym hipoalergicznym proszku i wyprasowane, ponieważ muszą być sterylnie czyste i pozbawione wszelkich bakterii i zarazków. Łóżeczko powinno być wyczyszczone, materac okryty specjalną matą, a pościel wysterylizowana w wysokich temperaturach. Pościel niemowlęca handmade jest wykonana z organicznej bawełny, która jest farbowana przy pomocy naturalnych barwników, dopuszczonych do stosowania w kontakcie z małymi dziećmi. Niemowlak nie potrzebuje poduszki, ponieważ na podwyższeniu, jego kręgosłup mógłby się źle ukształtować co miałoby poważne konsekwencje w przyszłości. Kołderka nie może być wypełniona puchem ani pierzem, bo może ono wywoływać alergie i jest siedliskiem grzybów i bakterii. Najlepsza jest taka, która ma wypełnienie syntetyczne i hipoalergiczne, bo nie uczula ani nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Taką pościel można prać w pralce bez obawy o jej jakość. Produkty handmade są droższe, bo są wykonywane samodzielnie przez wyspecjalizowanych pracowników a nie przez maszyny czy roboty. Posiadają unikalne wzory i fasony, których nigdzie indziej nie spotkamy.

Wybierając pościel dla niemowlaka, przede wszystkim należy się kierować jakością, a dopiero potem ceną, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort dziecka. Odpowiednie certyfikaty produktu dają nam rodzicom, poczucie bezpieczeństwa i pewności, że nie zaszkodzimy dziecku.