Plastikowe ramki, jako dodatkowe zabiezpieczenie

Malarstwo nie jest tanim hobby, ale dla mnie nie ma to znaczenia. Jako studentka malarstwa jestem na to przygotowana, muszę tylko sprawdzić mój stan zapasów na zajęcia. Nigdy nic nie wiadomo, narzędzia malarskie bardzo szybko się zużywają, a nie można być pewnym, co będzie w danym momencie potrzebne. Więc biorę się do roboty, w końcu dzisiaj dzień zamawiania rzeczy przez internet.

Rama jedną z dość ważnych narzędzi

plastikowe ramy malarskieTeoretycznie jestem dość dobrze zaopatrzona, ale na wszelki wypadek pozamawiam pędzle różnego rodzaju, dodatkową ilość gruntu i farby o konkretnym pigmencie, typu fuksja, akwamaryn, ecru i azurowy. Czasem jest lepiej mieć gotowe barwy i z nich szukać tych wyjątkowych. Okazało się, że najważniejszą rzeczą, jaką mi na pewno brakuje to plastikowe ramy malarskie. Taka rama jest przydatną rzeczą, która znajduje coraz więcej sympatyków. Ramy można znaleźć różnego koloru, w zależności jaką mamy wizję – można postawić na klasykę, czyli kolor czarny, ewentualnie można postawić na ekstrawagancję i wybrać ramę w kolorze złota. Dostępne są w różnych grubościach i konkretne modele posiadają wytłoczone wzory. Mało kto zwraca na to uwagę, ale ramy pełnią również funkcję ochronną obrazu, gdyż zakrywa boki płótna i pleksi, przez co obraz jest mniej podatny na warunki zewnętrzne. Daje nam to psychiczny komfort bezpieczeństwa, że w trakcie transportu obraz w żaden sposób nam się nie uszkodzi oraz dodaje walor estetyczny. Jak dobierzemy ramkę, która będzie współgrałam z obrazem, możemy osiągnąć ciekawy wizualny efekt.

Po takich zakupach czuje się pewniejsza, że nic mi nie zabraknie w trakcie wykonywania pracy, gdyż nie muszę szukać brakujących rzeczy w sklepach stacjonarnych. Teraz jestem gotowa na zajęcia, nieważne, co profesor rzuci jako temat główny.