Piankowa izolacja przeciwwodna

Branża budowlana jest jedną z takich branż, które rozwijają się bardzo szybko. Wynika to w dużym stopniu z tego, że znacznie rośnie zapotrzebowanie na kolejne nowoczesne budynki. W efekcie powstają też nowe materiały budowlane, które niekiedy mają nawet kilka zastosowań. Doskonałym przykładem jednego z takich materiałów jest chociażby pianka poliuretanowa.

Pianka do zabezpieczania przed wilgocią

hydroizolacja pianką poliuretanowąWilgoć w budynkach może niekiedy być naprawdę sporym problemem. Chodzi o to, że jeśli dopuścimy do tego by w ścianach znalazło się za dużo cząsteczek wody to może dojść do tego, że powstanie idealne środowisko do rozwoju grzybów, pleśni oraz bakterii różnego typu. W związku z tym bardzo ważną kwestią jest odcinanie wodzie drogi do góry budynku patrząc od strony fundamentów. Obecnie mamy wiele możliwości pozwalających nam na realizacje tego typu zadań. W przeszłości bywało tak, że izolacje przeciwwodne powstawały przede wszystkim z użyciem styropiany. Obecnie dużym uznaniem cieszy się przykładowo hydroizolacja pianką poliuretanową. Rozwiązania tego typu sprawdzają się świetnie już w niejednym polskim domu czy też w budynkach przemysłowych. Pianka poliuretanowa stosowana do tego typu zadań jest pianką zamkniętokomórkową. Oznacza to, że nie przepuszcza ona zarówno pary wodnej, samej wody jak i wielu innych cieczy. Często z tą pianką można się spotykać odnośnie ocieplania budynków.

Pianka poliuretanowa jest materiałem, który doskonale zabezpiecza fundamenty. Decydując się na zastosowanie tego typu rozwiązań można liczyć na to, że pianka oprócz tego, że będzie chroniła przed wpływem wilgoci to dodatkowo będzie zabezpieczać budynek przed upływem ciepła na zewnątrz. Obecnie piankę poliuretanową zamkniętokomórkową można spotkać na wielu placach budowy.