Pasza i dodatki dla koni

 

Każdy dobry hodowca posiada zapas paszy na co najmniej trzy miesiące. Każdy tak robi, aby mieć pewność, że koń otrzyma stosowny posiłek w odpowiednim czasie. Jednak nie każdy wie, że do paszy można dodawać różne składniki, dzięki którym naprawdę o wiele łatwiej jest zapewnić zwierzętom wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Warto jest o tym pomyśleć, gdyż koń, tak samo jak człowiek, potrzebuje witamin.

Dodatki w paszy dla koni

dodatki paszowe dla koniTakie środki kupuje się w dobrych sklepach zoologicznych oraz poświęconych tematyce hodowli koni. Dodatki paszowe dla koni są w bardzo przystępnej formie posypki lub płynu. Dodaje się je do paszy w małych ilościach, gdyż mają silnie skoncentrowaną formę. Na dziesięć kilogramów paszy wystarczy tak naprawdę tylko około stu mililitrów dodatku, aby zapewnić koniom zbilansowaną dietę, bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jak widzisz, jest to bardzo korzystne również dla Ciebie, jako hodowcy, gdyż nie musisz martwić się o zapewnianie tych składników w produktach naturalnych. Jak potwierdzają badania, takie dodatki mają bardzo dużo zalet oraz nie zauważa się raczej niedogodności spowodowanych korzystaniem z nich. Najtaniej jest zamówić te wszystkie dodatki przez Internet. Nawet długa droga przesyłki nie sprawi, że stracą one swoje właściwości. Mają także długi termin przydatności, już po ich pierwszym otworzeniu.

Takie dodatki niejednokrotnie pomagają hodowcom sprawić, by ich konie powróciły do dobrej formy, na przykład po kontuzji. Najważniejsze, aby konie miały zapewniony wapń oraz kolagen. Wiadomo, że mają one dość dużą wagę, dlatego kości oraz stawy muszą być podwójnie zabezpieczone. Hodowcy powinni o to zadbać, żeby nie mieć problemów w przyszłości. Każdy chce, aby jego zwierzak był zdrowy.