Papier w ploterze decyduje o jakości druku

Informacje nie tylko polityczne

Papier w ploterze decyduje o jakości druku

Reklamy zewnętrzne to ważna część kampanii reklamowych wielu firm, szczególnie działających regionalnie. Są przedsiębiorstwa, które inwestują tylko w ten rodzaj marketingu, ponieważ nie opłaca się im korzystanie z innych mediów. Dlatego firmy poligraficzne powinny dbać o najwyższą jakość swoich usług. Aby to zrobić trzeba wykorzystywać najlepsze z dostępnych materiałów poligraficznych.

Dobry papier podstawą druków najwyższej jakości

papier do ploteraKażdy ploter drukuje nieco inaczej, niektóre lepiej, drugie gorzej. Wszystko zależy od ceny tego sprzętu. Potrafi się ona wahać od dziesięciu tysięcy – nawet do stu. Aby niwelować te problemy należy wybierać papier do plotera wysokiej jakości. Koniecznie trzeba szukać takich gramatur papieru, aby był on elastyczny i twardy jednocześnie. Po drugie tusz nie powinien ani trochę się przesuwać, ani rozmazywać podczas pracy plotera. Tak samo papier nie powinien przemieszczać się w nieregularny sposób w rolkach znajdujących się w środku tego urządzenia. Lepiej jest także zamawiać papier w rolkach w mniejszych ilościach. Bardziej opłaca się kupić na przykład pięć mniejszych rolek, niż jedna tej samej długości. Papier podczas transportu lekko zmienia swoje właściwości, co jest widoczne przy wykorzystywaniu jego większych ilości. Osoba korzystająca z domowej drukarki tego nie zauważy, natomiast firma, która opiera swoją działalność głównie na tym materiale – owszem. Podczas składania zamówienia zalecam wyraźnie to zaznaczyć w formularzu.

Stosowanie dobrych surowców niweluje lekkie wady maszyny drukującej. Co ciekawe porady zapisane powyżej nadają się też do ploterów tnących. Oczywiście typ papieru jest nieco inny, lecz właściwości zachowuje takie same. Dzięki temu zdobywamy nowych klientów za pomocą najwyższej jakości druków.