Osłony na słupy betonowy

Osłony na słupy betonowe są stosowane wszędzie tam, gdzie człowiek mógłby – przez własną nieuwagę – zrobić sobie krzywdę, lub np. zniszczyć zderzak jakiegoś samochodu (niekoniecznie swojego). Ale nie tylko. Takie osłony mogą być stosowane np. na kaloryferach, filarach, parapetach, czy nawet narożnikach ścian, oraz wszędzie tam, gdzie zwiększają bezpieczeństwo.

Stosowanie osłon w celu zwiększenia bezpieczeństwa

Osłona słupówKażda sala treningowa powinna posiadać takie osłony. I nie ma tu znaczenia, czy na sali trenują karatecy, bokserzy, czy baletnice. Osłony są także polecane wszędzie tam, gdzie jest możliwość wystąpienia kontuzji w czasie ćwiczeń. Dzięki nim można zminimalizować ryzyko tych kontuzji, czy urazów. Osłona słupów to dobry pomysł na jej montaż np. w garażach podziemnych, wielkich magazynach – gdzie poruszają się różnego typu pojazdy i zawsze jest możliwość jakiejś kolizji (między tymi pojazdami, lub wręcz ze stałymi elementami magazynu, jak właśnie słupy, narożniki, filary itp). Osłony są produkowane z wysokiej jakości, mocnego materiału PCV. Ich wnętrze jest uzupełniane pianką PE, lub RG – w zależności od tego, gdzie taka osłona będzie zamontowana (jaki słup, jaki jego kształt itp) Pianka PE może mieć gęstość średnio 25 kg/m3. Natomiast pianka RG posiada już gęstość od 80 kg/m3. Jest więc między nimi znaczna różnica. Takie osłony mogą być montowane np. na rzepy, co daje im dodatkowe możliwości – jak np. zakładanie osłony tylko na czas treningów. Można je potem spokojnie zdjąć.

Osłony są także montowane na stałe – dotyczy to przeważnie takich sytuacji, gdzie możliwość kolizji jest jak najbardziej wysoka, czyli właśnie w wielkich magazynach, stoczniach itp. czyli wszędzie tam, gdzie zawsze jest mało miejsca na pojazdy transportujące i odbierające różne towary.