Opryskiwanie konkretnych miejsc w pomieszczeniu

Informacje nie tylko polityczne

Opryskiwanie konkretnych miejsc w pomieszczeniu

Pluskwy to bardzo uciążliwe owady, ale na szczęście istnieją metody pozwalające na ich całkowite wyeliminowanie. Nie należy ufać stronom internetowym, które podają, że nigdy nie da się w 100% pozbyć pluskwy domowej. Nie jest to prawdą. W dzisiejszych czasach istnieją metody, które pozwalają całkowicie zwalczyć te insekty, a do tego zapewniać przez długi czas profilaktykę.

Powtarzanie zabiegów zwalczających pluskwy

zwalczanie pluskiew warszawaDo zwalczania pluskwy można użyć metody zamgławiania ULV, która jest bardzo skuteczna albo metody opryskiwania. Jeśli chodzi o tę drugą metodę, to nazywana jest ona również technika kontaktowo-żołądkową. Chodzi o to, że opryskiwane są miejsca, w których na co dzień bytują owady (pracownicy firm dezynsekcyjnych doskonale wiedzą, gdzie szukać takich miejsc). Takie zwalczanie pluskiew warszawa bardzo często odnosi się do powierzchni za szafkami kuchennymi, ale również kratek wentylacyjnych, okolicy lodówki, pralki czy zmywarki. Wiadomo, że miejsca oprysku będą zależne od zwalczania konkretnego insekta. Jedne uwielbiają chować się za pralkami, kuchenkami, zmywarkami, a drugie w innych miejscach. Spryskane powinny zostać także listwy przypodłogowe, gdzie owady bardzo często się chowają. Jeśli chodzi o sam oprysk, to jest on przeprowadzany albo liniowo albo punktowo. Cały program IPM składa się z wielu metod połączonych ze sobą. Mowa zarówno o metodach fizycznych jak i chemicznych, biologicznych czy mechanicznych.

W przypadku pluskwy domowej opryskiwanie musi zostać powtórzone po pewnym czasie. Zazwyczaj wystarczające są trzy zabiegi w odstępie 2 – 3 tygodni. Czasami potrzebne jest jeszcze wykonanie czwartego zabiegu po miesiącu. Preparaty dezynsekcyjne po zakończeniu zabiegu działają jeszcze prawie przez miesiąc, więc można mówić tutaj o idealnej profilaktyce.