Noże nadające się do survivalu

Survival to ogółem mówiąc sztuka przetrwania. Nie chodzi w tym tylko o to, aby umieć poradzić sobie w lesie, ale dosłownie wszędzie. Osoby, które uprawiają survival powinny przede wszystkim zaopatrzyć się w dobre noże, które będą im pomagać w wielu czynnościach. Trzeba przyznać że w tym przypadku jest to narzędzie, które ma bardzo wiele zastosowań, zarówno podczas podróży, jak i obozowania. 

Noże o dużej wytrzymałości

nóżSkoro już wiemy, że duża wytrzymałość to najważniejsza echa noża, zastanówmy się, jaki najlepiej jest kupić. Wiele osób twierdzi, żę najlepszy jest nóż wykonany na zamówienie. Wtedy najlepiej będzie spełniał wszystkie wymogi. Nóż musi być wykonany z twardej stali, która nie była nigdy wcześniej przetwarzana. W ten sposób mamy stal bez mikropęknięć. Podczas tworzenia noża w metalu nie może być ani jeden bąbelek powietrza. Warto jest wiedzieć, że stal powinna być również hartowana, następnie rozhartowana i ponownie zahartowana, gdyż wtedy jej wytrzymałość wzrasta. Powierzchnia tnąca powinna być ostrzona do tego stopnia, aby jej czubek w dalszym ciągu zachowywał sztywność. Dzięki temu po uderzeniu nożem w coś twardego nie pojawią się szczerbiny, które znacznie potrafią ostrze szpecić. Warto jest pamiętać o tym, by nóż co jakiś czas smarować oliwą, może być nawet spożywczą. Dzięki temu nie trzeba będzie walczyć z oznakami rdzy oraz korozji. 

Dobry nóż nie musi wcale dobrze wyglądać. Jeśli go kupujemy lub zamawiamy, pomyślmy o nim raczej jak o narzędziu, a nie ozdobie. W ten sposób unikniemy noża, który ma na przykład zdobione elementy. Nadmierne zdobienia będą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, na przykład hacząc o coś, klinując ostrze. Mogą spowodować wyślizgiwanie się noża z dłoni, co jest także niedopuszczane.