Nowoczesne urządzenia kontrolujące napływające powietrze do domu

Na system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, warto zdecydować się nie tylko ze względów ekonomicznych, ale też zdrowotnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów nowoczesne centrale wentylacyjne pozwalają zarówno kontrolować jakość powietrza napływającego do pomieszczeń jak i powietrza wywiewnego, usuwając nieprzyjemne zapachy.

Jak zagwarantować właściwy klimat w pomieszczeniach?

RekuperatorySprawna wentylacja to gwarancja właściwego klimatu pomieszczeń i dobrego samopoczucia mieszkańców. Skuteczne działanie wentylacji w budynkach energooszczędnych jest w stanie zapewnić system nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła. Tylko taki system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła może dać pewność kontrolowanej i energooszczędnej wymiany powietrza w budynku. Głównym elementem takiego systemu jest rekuperator, czyli urządzenie pozwalające na ogrzanie chłodnego powietrza napływającego z zewnątrz przez ciepłe, zużyte powietrze usuwane z pomieszczeń. Rekuperatory charakteryzują się unikalną konstrukcją i korzystnymi parametrami technicznymi. Duża powierzchnia wymiany ciepła pozwala odzyskiwać ciepło z wysoką sprawnością, przy zrównoważonych proporcjach powietrza nawiewanego i wyciąganego. Oznacza to, że przy panującej na zewnątrz temperaturze -17 stopni Celsjusza i temperaturze powietrza usuwanego na poziomie +21 stopni, powietrze napływające do pomieszczeń będzie miało temperaturę ok. +17 stopni Celsjusza.

Zadaniem instalacji będzie więc, podgrzanie powietrza w pomieszczeniu najwyżej o kilka, a nie kilkanaście stopni, jak by to miało miejsce w przypadku tradycyjnego wietrzenia, czy wentylacji bez odzysku ciepła. Efekt, to znacząco niższe rachunki za ogrzewanie. Z kolei wyjątkowe konstrukcje tych urządzeń, czynią je odpornymi na szronienie i zamarzanie. Z tego względu, nie wymagają stosowania specjalnych nagrzewnic, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i konserwacji.