Naturalne piękno podkreśli biżuteria z perłami

Informacje nie tylko polityczne

Naturalne piękno podkreśli biżuteria z perłami

Mało rzeczy jest w stanie podkreślić kobiecą urodę tak jak dobrze dobrana biżuteria. Część kobiet preferuje złote dodatki, inne wybierają srebro lub kamienie szlachetne. Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter ma jednak biżuteria wykonana z prawdziwych pereł, która jest symbolem ponadczasowej elegancji i klasy.

Parę słów o biżuterii z pereł

biżuteria z perłamiPerły powstają w wyniku procesów biologicznych zachodzących wewnątrz muszli mięczaków perłorodnych. Należą do nich głównie małże, rzadziej ślimaki. Mowa tu o gatunkach zarówno słodkowodnych jak i morskich. Te kamienie szlachetne tworzą się zazwyczaj w chwili, gdy do wnętrza muszli przedostanie się ciało obce. Wystarczy nawet ziarenko piasku – wówczas małż, broniąc się przed „intruzem” zaczyna pokrywać go kolejnymi warstwami masy perłowej, która stanowi również budulec wnętrza samej muszli. Z chemicznego punktu widzenia kamienie te zbudowane są z węglanu wapnia (a konkretniej jego odmiany czyli aragonitu) oraz konchioliny. Perły znane są i wykorzystywane już od tysięcy lat. Tworzono z nich różnego rodzaju biżuterię. Najmocniej zakorzenione w naszej świadomości są chyba długie i efektowne naszyjniki z pereł. Biżuteria z perłami to też jednak kolczyki, pierścionki czy bransoletki. Skąd wzięła się popularność tego typu biżuterii? Charakterystyczna naturalna barwa (choć tak naprawdę występują niemal w każdym kolorze) i kształt pereł sprawiają, że pasują one praktycznie do każdej kreacji, niezależnie od jej kroju czy barwy.

Niewiele jest równie olśniewających kobiecych dodatków co biżuteria z perłami. Większość kobiet pewnie marzy o posiadaniu choć jednego naszyjnika czy kompletu kolczyków z perłami. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu, ponieważ perły prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody!