Natrysk pianki w naszym domu

Mój mąż urodził się na wsi i jego wielkim marzeniem było by pobudować dom niedaleko miasta. Oczywiście obecnie pobudowanie domu oraz  zaciągniecie pożyczki na jego budowę jest bardzo proste. Oboje z mężem zarabiamy stosunkowo dobrze.

Natrysk pianki jest skuteczny

dokładny natrysk piankiNie mielibyśmy  problemów by uzyskać kredyt na budowę domu, ale oboje byliśmy zwolennikami  budowy domu  z własnych środków, bo przecież nie możemy mieć pewności, że pracodawca nas nie zwolni. Na początek mąż analizował zakup działki, ceny, lokalizację, jeździł z pośrednikiem , aż któregoś dnia powiedział, że znalazł wymarzoną działkę. Rzeczywiście działka była pięknie położona, cena dobra. Podpisaliśmy akt notarialny. Potem mąż siedział przez ponad trzy miesiące i czytał na temat budowy domu, technologii jakie się wykorzystuje obecnie przy wznoszeniu budynku. Wieczorami opowiadał mi o czym czytał, pytał co ja na ten temat myślę. Zatem  ja z czasem musiałam zacząć również czytać o budowaniu domu. Gdy przerobiliśmy wszelkie instalacje w domu: elektryczną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną przyszedł czas na ocieplanie budynku. Mąż opowiedział mi o ociepleniu poddasza, że dokładny natrysk pianki jest o wiele bardziej skuteczna izolacją niż ocieplanie domu watą mineralną. Przekonywał, ze pianka wejdzie w każą szparkę, że nawet mysz, której się boję się nie prześliźnie. Dzięki temu, że ocieplimy pianką będziemy płacić za ogrzewanie domu o połowę mniejsze rachunki. Zatem ocieplenie poddasza z użyciem pianki poliuretanowej po pięciu latach zwróci nam się z nawiązką.

Jego argumentacja była bardzo przekonująca, ale postanowiłam popytać wśród znajomych, czy może ktoś z nich ocieplał poddasze pianka poliuretanową. Rzeczywiście kolega miał ocieplone poddasze tą metodą i potwierdził, że płaci dużo mniejsze rachunki za ogrzewanie.