Nakaz zapłaty to nie koniec świata

Informacje nie tylko polityczne

Nakaz zapłaty to nie koniec świata

Czasami zdarza się nam zalegać z jakimiś płatnościami. Niestety, może to prowadzić do tego, że w końcu otrzymamy sądowy nakaz zapłaty. Co zrobić w takim przypadku, aby uniknąć konsekwencji zalegania z jakimiś opłatami?

Czy to na pewno nakaz zapłaty?

http://przedawnieniedlugu.pl/dostales-nakaz-zaplaty-poradnikNieraz da się uniknąć płacenia należności, jeśli okaże się, iż nakaz zapłaty posiada pewne wady prawne. Żeby jednak to stwierdzić, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę prawniczą. Lepiej więc od razu iść z nakazem zapłaty do prawnika, a on podpowie, co zrobić w sytuacji, w której właśnie ów nakaz się dostanie. W pierwszej kolejności jednak należy orzec czy aby na pewno list, który się otrzymało jest nakazem zapłaty. Może się bowiem okazać, że wcale nie. Nakaz zapłaty przychodzi do nas zawsze z sądu. To jest podstawowa informacja, dzięki której będzie można wykluczyć inne wezwania do zapłaty, które mogą wysyłać firmy windykacyjne, a które nie mają charakteru i mocy prawnej nakazu. Gdy już stwierdzi się na pewno, że ma się nakaz, to należy niezwłocznie skontaktować się z prawnikiem, gdyż na odwołanie się od nakazu zapłaty dłużnik ma zaledwie czternaście dni. Po tym czasie niestety będzie trzeba zapłacić całą kwotę wraz z odsetkami i nie będzie już można sprzeciwić się temu nakazowi. Czas działa więc na niekorzyść dłużnika. Należy szybko zorientować się w sytuacji i udać do osoby znającej się na danym temacie, czyli w tym wypadku do doświadczonego prawnika.

On pomoże rozwiązać sytuację, jeśli tylko nastąpiło przedawnienie długu lub też nakaz posiada jakieś inne wady prawne, które powodują, że dłużnik nie będzie musiał płacić tego, co jest winien. Warto udać się od razu do specjalisty. Więcej na ten temat można poczytać także tutaj: http://przedawnieniedlugu.pl/dostales-nakaz-zaplaty-poradnik.