Najwytrzymalszy kijek do grabi, szczotek i nie tylko!

Warto zwracać uwagę na jakość wszystkiego, co kupujemy. Nawet, jeśli kosztuje nas dana rzecz rzeczywiście złotówkowe, czy nawet groszowe sprawy. Nierzadko zdarza się, że dopłacając za produkt kilka złotych tak naprawdę zaoszczędzamy. 

Wytrzymały kij do szczotki

kije do szczotekPrzez lata nie zwracałam uwagi na tego typu sprawy. Jakość produktu liczyła się dla mnie jedynie wówczas, gdy miałam za niego zapłacić naprawdę wysoką cenę. W innym przypadku po prostu machałam ręką na to, ponieważ wiedziałam, że nawet jeśli zakupiona przeze mnie rzecz się zepsuję, to zwyczajnie przez wzgląd na jej niską cenę, nie będę miała problemów, aby zakupić kolejną. Swoje zdanie zmieniłam niemal w środku nocy. Pod moją nieobecność, czworo moich wspaniałych kocich przyjaciół zrobiło mi w domu prawdziwy armagedon. Pozrzucały one wszystkie doniczki z kwiatkami, a ziemia była dosłownie… wszędzie! Od razu wzięłam się za zamiatanie, kiedy w połowie pracy pękł mi kij do szczotki. Była późna godzina, więc nie było mowy o dzwonieniu po sąsiadach, a już tym bardziej odwiedzeniu sklepu. Obiecałam sobie wtedy, że na drugi dzień zakupię bardziej wytrzymałe kije do szczotek. Nie sądziłam, że wystarczy mi na dobrą sprawę tylko jeden. W sklepie znalazłam bowiem drewniane kije do szczotek, więc wystarczył mi tylko jeden, który jest ze mną do dzisiaj, po długich latach jego użytkowania. Taki kij w przeciwieństwie do plastikowych, jakie często znajdujemy w gotowych zestawach, nie łamie się i właśnie ze względu na to, że został wykonany z drewna, jest naprawdę długowieczny. 

Podsumowując: zapłaciłam za kij może z parę złotych więcej, niż za standardową szczotkę, jednak mój zakup był jednorazowy i na długie lata. W przypadku, gdybym dalej kupowała co parę tygodni kolejne plastikowe kijki, w przeciągu roku zapłaciłabym za nie naprawdę dużo, a tymczasem mam jeden kij pasujący do wszystkiego, ponieważ używam go zarówno do mopa, szczotki, czy nawet grabi.