Motywowanie pracowników do starannego układania kostki

Informacje nie tylko polityczne

Motywowanie pracowników do starannego układania kostki

Nie zawsze każdy pracownik od pierwszego dnia swojej pracy robi wszystko tak, jak powinien. Wiem jednak, że za każdym razem warto jest porozmawiać i pokazać w jaki sposób powinno się coś robić, zamiast denerwować się i szukać już dla niego zastępcy.

Opanowałem już motywowanie do staranniejszego układania kostki brukowej

staranne układanie kostki brukowej w ToruniuW jaki sposób udało mi się to zrobić? Przede wszystkim od samego początku zależało mi na tym, by moi pracownicy pracowali dla mnie jak najdłużej. W związku z tym widząc, że ktoś nie do końca radzi sobie podczas swojego pierwszego dnia pracy zawsze podchodziłem, i ze szczegółami tłumaczyłem techniki układania kostki w taki sposób, by było to robione jednocześnie szybko i dokładnie. Po tym przez jakiś czas zwykle miałem spokój aż do momentu, w którym pracownika zaczynała męczyć rutyna całej tej pracy. Wiem dobrze, jak męczące potrafi to być. Wiem też jednak, że staranne układanie kostki brukowej w Toruniu jest warte wiele, dlatego też nie rezygnowałem tak łatwo z kogoś, kto podjął współpracę ze mną. Nie chciałem co chwilę przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych. Gdy po paru miesiącach ktoś znacznie zwalniał tempo pracy i widziałem po nim, że nie chce mu się dalej tego robić, proponowałem tygodniowy urlop. Zwykle kompletny odpoczynek od pracy był w stanie zdziałać cuda w przypadku niektórych pracowników. Wracali wypoczęci i gotowi do dalszej pracy w tym samym tempie, co cała reszta zespołu. To było coś, co mi się podobało. Wówczas wszyscy mogli skupić się już tylko na tym, by dobrze wykonać swoją część pracy i móc już iść do domu i spędzić trochę czasu z rodziną.

Ostatnio wszyscy starali się znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, i chyba wiem, od czego to zależało. Gdy jest upał, nikomu nie chce się pracować na słońcu. Gdy jest nieco chłodniej, tak jak ostatnio, wszyscy znów mogą pracować na pełnych obrotach.