Motywowanie pracowników do starannego układania kostki

Nie zawsze każdy pracownik od pierwszego dnia swojej pracy robi wszystko tak, jak powinien. Wiem jednak, że za każdym razem warto jest porozmawiać i pokazać w jaki sposób powinno się coś robić, zamiast denerwować się i szukać już dla niego zastępcy.

Opanowałem już motywowanie do staranniejszego układania kostki brukowej

staranne układanie kostki brukowej w ToruniuW jaki sposób udało mi się to zrobić? Przede wszystkim od samego początku zależało mi na tym, by moi pracownicy pracowali dla mnie jak najdłużej. W związku z tym widząc, że ktoś nie do końca radzi sobie podczas swojego pierwszego dnia pracy zawsze podchodziłem, i ze szczegółami tłumaczyłem techniki układania kostki w taki sposób, by było to robione jednocześnie szybko i dokładnie. Po tym przez jakiś czas zwykle miałem spokój aż do momentu, w którym pracownika zaczynała męczyć rutyna całej tej pracy. Wiem dobrze, jak męczące potrafi to być. Wiem też jednak, że staranne układanie kostki brukowej w Toruniu jest warte wiele, dlatego też nie rezygnowałem tak łatwo z kogoś, kto podjął współpracę ze mną. Nie chciałem co chwilę przeprowadzać rozmów kwalifikacyjnych. Gdy po paru miesiącach ktoś znacznie zwalniał tempo pracy i widziałem po nim, że nie chce mu się dalej tego robić, proponowałem tygodniowy urlop. Zwykle kompletny odpoczynek od pracy był w stanie zdziałać cuda w przypadku niektórych pracowników. Wracali wypoczęci i gotowi do dalszej pracy w tym samym tempie, co cała reszta zespołu. To było coś, co mi się podobało. Wówczas wszyscy mogli skupić się już tylko na tym, by dobrze wykonać swoją część pracy i móc już iść do domu i spędzić trochę czasu z rodziną.

Ostatnio wszyscy starali się znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, i chyba wiem, od czego to zależało. Gdy jest upał, nikomu nie chce się pracować na słońcu. Gdy jest nieco chłodniej, tak jak ostatnio, wszyscy znów mogą pracować na pełnych obrotach.