Moda na bycie fit

Świat ogarnęła moda na bycie fit i trzymanie formy. Standardami wyglądu jesteśmy bombardowani każdego dnia – w telewizji, w internecie, a także w czasopismach. Kwestia szczupłej, zadbanej sylwetki dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W jaki sposób jednak sprostać wymaganiom, które narzuca na nas otoczenie?

Z pewnością przyda się odpowiednia dieta

dieta odchudzająca jadłospisNa pytanie: w jaki sposób najlepiej schudnąć?, odpowiedzi będzie wiele. Niektórzy będą twierdzić, że drogą do sukcesu będzie nade wszystko aktywność fizyczna. Inni powiedzą, że wystarczą reklamowane powszechnie suplementy diety, by w szybki, pozbawiony wyrzeczeń sposób, stracić na wadze. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy schudnąć, nie tracąc przy tym na zdrowiu i nie obawiając się efektu jo-jo, musimy pamiętać o podstawie odchudzania – zrównoważonej diecie. Gdy myślimy: dieta odchudzająca jadłospis jest pierwszym, co przychodzi nam na myśl. Oczywiście, niełatwo jest go przygotować samemu, dlatego zawsze możemy poprosić o poradę dietetyka. Z podstawowych zasad przy sporządzaniu jadłospisu, należy pamiętać o tym, że posiłki powinny być niewielkie, ale częste – najlepiej spożywać pięć posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych. Jeśli myślimy o schudnięciu, na pewno czas najwyższy wyrzucić z naszego jadłospisu tzw. puste kalorie, a przynajmniej ograniczyć je do minimum spożywanego epizodycznie. Dopiero do odpowiednio skonstruowanej diety należy dopasować odpowiednią dla naszej kondycji aktywność fizyczną.

Przy odchudzaniu pamiętajmy, że jest to proces i nie zgubimy zbędnych kilogramów od razu. Organizm nie zareaguje najlepiej na drastyczne zmiany, dlatego zarówno dietę, jak i aktywność fizyczną wprowadzajmy odpowiedzialnie i etapami, dostosowując je do naszych możliwości i wytrzymałości.