Magiczne ozdoby z malachitami

Informacje nie tylko polityczne

Magiczne ozdoby z malachitami

 

Malachit jest pospolitym minerałem o zielonej barwie. Jednak jest na tyle ciekawym i przyciągającym wzrok kruszcem, że bardzo często wykorzystywany jest do produkcji artystycznych kolekcji biżuterii ręcznie robionej.

Srebro i malachit duetem idealnym

biżuteria srebrna z malachitemO jego szczególnej atrakcyjności decyduje intrygująca i bogata budowa wnętrza, co sprawia, że po oszlifowaniu powstaje przepiękna biżuteria srebrna z malachitem. Uważa się go za kamień o magicznych właściwościach. Przypisuje mu się zdolność przywracania w naszym życiu spokoju i harmonii. Uspokaja ciało i umysł, pomaga zasypiać. Ma sprawiać, że nasze serce i umysł otwierają się na dobrych ludzi i bezwarunkową miłość. Dodaje nam odwagi przy podejmowaniu ważnych dla nas decyzji oraz umacnia nasz rozwój duchowy. Pomaga odnaleźć nasze miejsce we wszechświecie. Co ciekawe, ma też właściwości bakteriobójcze i wywołuje szereg dobroczynnych wpływów na nasze zdrowie.  Wszystko to sprawia, że już od czasów starożytnego Egiptu jest bardzo powszechnie używanym kruszcem. Jest lekki co pozwala na to, aby biżuteria, którą produkuje się z jego użyciem, była dużych rozmiarów. Świetnie wygląda szczególnie w połączeniu ze srebrem, które wizualnie ociepla jego chłodną zieleń. Autorskie projekty biżuterii z malachitem, dają nam gwarancję oryginalności i unikalności. Jest to świetny budulec zwłaszcza na okazałe wisiory, które pozwalają zaprezentować piękną i wyjątkową budowę tego minerału. Mimo iż ze srebra i malachitu można ich wykonać nieskończenie wiele, nigdy nie będzie dwóch takich samych egzemplarzy.

Jeśli szukamy wyjątkowego prezentu dla kogoś bliskiego, to taka biżuteria jest bardzo dobrym pomysłem . Zwłaszcza oczywiście dla kobiety. Bo one biżuterię uwielbiają. Bez względu czy wierzymy, że skały i minerały mogą mieć wpływa na nasze życie czy zdrowie, to warto ją mieć ze względu na walory wizualne.