Konturowanie brwi za pomocą makijażu permanentnego

Informacje nie tylko polityczne

Konturowanie brwi za pomocą makijażu permanentnego

Nie każda kobieta ma czas na to, by codziennie przed wyjściem z domu, mieszkania spędzać kilkadziesiąt minut przed lustrem, by wykonać profesjonalny makijaż. Z drugiej strony makijaż wykonany na szybko może doprowadzić do tego, że twarz wcale nie będzie wyglądać ładniej, ciekawiej.

Barwnik wprowadzany w komórki naskórka

delikatny makijaż permanentny w BiałymstokuWłaśnie dlatego coraz częściej kobiety decydują się na zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych, który określany jest jako makijaż permanentny. Samo słowo permanentny może już niektórych przerażać, bo kojarzy się z czymś, co pozostaje już na stałe. W tym przypadku jednak makijaż permanentny wcale nie utrzymuje się przez całe życie. Chodzi tylko o podkreślenie tego, że rzeczywiście efekt jest widoczny długo – np. przez kilka lat. Wszystko zależy od tego, jak głęboko został wprowadzony pigment i jak dużo jest go w danym miejscu. Taki delikatny makijaż permanentny w Białymstoku wykonuje się najczęściej na brwiach lub ustach. Dzięki niemu można konturować, modelować kształt brwi czy ust. Ogromną zaletą tej metody jest to, że jeśli wykona się ją profesjonalnie, to makijaż będzie wyglądał bardzo naturalnie. Istnieje kilka metod wykonania takiego zabiegu. Wśród nich znajduje się metoda piórkowa. Za pomocą piórka wprowadza się pigment do naskórka. Właśnie tym makijaż permanentny różni się od tatuażu. Barwnik nie jest wprowadzany głęboko w skórę, a tylko w warstwę powierzchniową, czyli w naskórek, który podlega stałej regeneracji.

W końcu komórki z barwnikiem ulegną złuszczeniu, a makijaż permanentny wyblaknie. Wtedy konieczne będzie ponowne wykonanie makijażu. Od razu po wykonaniu zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt ciemne, ale trzeba pamiętać o tym, że efekt ostateczny ocenia się dopiero po kilku dniach od wykonania makijażu permanentnego (najczęściej po tygodniu).