Jaką wybrać posadzkę przemysłową?

Posadzka to masywna warstwa wyschniętego betonu składającego się z wielu materiałów. Rodzaje warstw posadzek przemysłowych jest bardzo duża i głównie stosowana jest w przemyśle, ale nie tylko.

Zewnętrzna warstwa podłogi przemysłowej

posadzki przemysłowe epoksydoweWspółcześnie posadzki przemysłowe stanowią nieodzowny element przy każdej budowie hali produkcyjnej, warsztatów samochodowych, garaży podziemnych czy gospodarstw rolnych itd.. Prawidłowe funkcjonowanie jej nie jest możliwa bez odpowiedniego zaprojektowania i użycia właściwych materiałów do budowy oraz jej warstw. Ważne by przy budowanie posadzki przemysłowe epoksydowe zachować odpowiednią grubość, sztywność i wytrzymałość, tworząc odpowiedni układ. Tym samym zapewnimy trwałość, praktyczność i niekłopotliwość przy późniejszym jej użytkowaniu. W halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych i garażach podziemnych do budowy posadzki, stosuje się posadzki o grubości 3 milimetrów z warstwą żywicy poliuretanowej o dowolnym kolorze. W przypadku gospodarstw rolnych, posadzka ta musi mieć ma grubość 1,5 milimetrów na bazie żywicy poliuretanowej i kruszywa kwarcowego. Przy budowanie posadzek ważne jest zachowanie odpowiednich wymogów technicznych i użytkowych. Posadzki epoksydowe stosowane są w szczególności tam, gdzie dane podłoże jest narażone na działanie chemiczne, uderzenia, a także na ścieranie się. Ważne by przy posadzki te miały odpowiedni wygląd estetyczny i oryginalność przy jednoczesnym zachowaniu szczelności i odporności na promieniowania UV.

Podłogi przemysłowe mają bardzo różne przeznaczenie, dlatego muszą spełniać szerokie wygania co do przyszłych ich celów. Wszystkie te obciążenia muszą zostać przyjęte w postaci bez zbędnej deformacji, osiadań i zarysowań. To pozwoli na zachowanie ich właściwości na długi okres.