Jaką wybrać drukarkę?

W zastosowaniu domowym, w przypadku drukowania, najlepiej będzie kupić drukarkę atramentową, ale warto pomyśleć o drukarce laserowej. Taka drukarka wcale cenowo jest nie musi być droższa w porównaniu do drukarki atramentowej, która jest zdecydowanie bardziej awaryjna.

Drukarka atramentowa czy laserowa?

brother hl 1110e tonerPlanując zakup drukarki najlepiej będzie policzyć przybliżony koszt wydruku pojedynczej strony. Polega to na podzieleniu ceny tonera lub tuszu przez jego liczbę stron dokumentu tekstowego, bez grafiki i pogrubień. Takie obliczenia należy oddzielnie przeprowadzić dla druku czarno-białego, a oddzielnie dla druku kolorowego. To samo należy zrobić w przypadku tuszów lub tonerów i ich pojemności. Obecnie na rynku mamy dwa rodzaje pojemności tonerów – wersje standardową oraz wersje powiększoną. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna. Do kosztów zakupów drukarki warto dodać również koszt zakupu papieru. Takie obliczenie pozwolą na na realne sprawdzenie rzeczywistych kosztów dotyczących zakupu drukarki. Na rynku funkcjonuje wielu producentów drukarek,  Jest to idealna drukarka dla osób, które szukają drukarkę tanią w zakupie oraz w eksploatacji. Warto dodać, że drukarka atramentowa może być od drukarki atramentowej, ale w przypadku kosztów zakupu tonera okazać może się czego przykładem brother hl 1110e toner. Tonery do tych drukarek są tańsze w porównaniu do innych popularnych drukarek atramentowych. Warto zaznaczyć, że drukarki laserowe są bardziej wydajne pod względem jakości i szybkości druku. Świetnie sprawdzi się dla użytkowników domowych oraz dla małych firm.

Kupując drukarkę należy sprawdzić wiele kryteriów, które pozwolą nam na określenie która będzie dla nas najbardziej opłacalna. Ważne jest by obliczając jej koszty zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, które zostały opisane powyżej.