Jak wykonać schody z kostki brukowej?

Schody wykonane z kostki brukowej prezentują się elegancko a do tego są bardzo wytrzymałe, oczywiście jeżeli odpowiednio zostaną wykonane. Możemy sami je zrobić, jednak najpierw należy w odpowiedni sposób przygotować grunt.

Schody z kostki brukowej

Schody kostka brukowa wołominpozwalają nam na wygodne oraz sprawne poruszanie się po nierównym terenie w naszym ogrodzie. Samo ułożenie kostki brukowej na schodach jest proste. Najwięcej czasu zajmuje nam przygotowanie się do tego. Aby zrobić schody musimy ustalić odpowiednie miejsce oraz obliczyć ilość stopni, ich wysokość i szerokość. Ich wielkość oraz rozmiar zależy przede wszystkim od funkcji jakie mają spełniać. Jeżeli mają być funkcjonalne powinny być w miarę wysokie i szerokie, aby łatwo je było pokonać. Rodzaj kostki brukowej, która będzie wykorzystana do budowy powinien pasować do istniejącej już nawierzchni, elewacji budynku czy stylu naszego ogrodu. Rodzajów kostki jest na tyle dużo, że na pewno każdy z nas znajdzie taką, która będzie idealnie pasowała do otoczenia. Należy pamiętać, że schody na zewnątrz powinny być mrozoodporne, wytrzymałe na ścieranie a ich powierzchnia nie powinna być śliska. Wszystkie te parametry spełnia właśnie kostka brukowa wołomin. Do tego jest bardzo estetyczna i elegancko się prezentuje, dlatego będzie pasowała do każdego budynku. Należy pamiętać, aby wypoziomować nawierzchnię schodów, aby woda mogła po nich spływać a nie zalegać na stopniach.

Jeżeli boimy się, że nie poradzimy sobie ze zrobieniem schodów możemy skorzystać z pomocy firmy brukarskiej. Projektant przygotuje projekt, który uwzględnia wszystkie nasze oczekiwania i jeśli go zaakceptujemy, pracownicy zabiorą się do pracy. Przygotują w odpowiedni sposób nawierzchnię a następnie ułożą na niej wybraną przez nas kostkę.