Jak wyglądają plantacje truskawek?

Często mówi się o tym, że nie powinno się nigdy pewnych rzeczy oceniać tylko i wyłącznie na podstawie samego wyglądu. To stwierdzenie odnosi się jednak przede wszystkim do oceniania innych ludzi. Jeżeli natomiast chodzi o wszystkie inne rzeczy znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu, to oczy rozsądnemu człowiekowi są w stanie dostarczyć naprawdę mnóstwo informacji. Można przecież zauważyć, że na plantacji truskawek jest pięknie.

Jak rozpoznać prawdziwą plantację truskawek?

rzędowa plantacja truskawekPrzede wszystkim profesjonalna prezentacja od ogrodu czy innego miejsca tego typu odróżnia się rozmiarami. Zwykłe powierzchnie plantacji szacuje się w hektarach, więc tak naprawdę będąc w jej okolicy, nie da się jej nie zauważyć. Jeżeli ktoś ma w ogrodzie truskawki, to z całą pewnością ich wydajność nie będzie kluczowa. Rzędowa plantacja truskawek tworzona jest jednak w taki sposób, żeby tę wydajność zmaksymalizować, ponieważ jej właścicielowi z całą pewnością zależy na dużych zyskach. Często nawet kwestia powierzchni takiej plantacji wymusza sadzenie truskawek w rzędach, ponieważ te rzędy są od siebie na tyle oddalone, że można tam spokojnie przejeżdżać traktorem lub inną podobną maszyną. Bez obaw o to, że uszkodzi się te rośliny. To jednak nie koniec zalet płynących z takiego właśnie rozwiązania. Odległości pomiędzy rzędami pozwalają również uzyskać lepszą wentylację, a to z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko występowania grzybów, ponieważ nie znoszą one takich warunków.

Owoce na roślinach, które są sadzone właśnie w takiej konfiguracji, będą po prostu szybciej dojrzewały ze względu na lepszy dostęp do światła słonecznego. W takich rzędach można się z łatwością pozbyć chwastów bez konieczności używania środków chemicznych. Dzięki tak zorganizowanym plantacjom truskawki są naprawdę smaczne i zdrowe.