Jak wybrać kasę fiskalną?

Informacje nie tylko polityczne

Jak wybrać kasę fiskalną?

Prawie każdy przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną, bez względu na to czy zajmuje się działalnością usługową, czy handlową. Także w salonach piękności czy gabinetach medycznych powinny znajdować się takie kasy. W sklepach z kasami znajdziemy wiele modeli do wyboru, więc które z nich wybrać?

Różne modele kas fiskalnych

kasy fiskalne - poznańKasy można podzielić na te stacjonarne i przenośne. Te pierwsze są podłączone do prądu na stałe, te drugie działają na akumulatorze. Opcja stacjonarna jest najczęściej wybierana i jest najbardziej znana. Nie wszędzie się jednak sprawdzi. Kasa przenośna to wybawienie w branży gastronomicznej, kiedy to kelner podchodzi do klienta i może przy stoliku wydrukować mu paragon i potwierdzenie płatności kartą za jednym zamachem. Ciekawym rozwiązaniem są kasy mające opcję automatycznego zapisywania elektronicznej kopii paragonów. Wtedy firma nie musi trzymać sterty paragonów papierowych, bo wszystkie dane ma zapisywane na karcie. To wygodne i nowoczesne rozwiązanie. W sprzedaży znajdują się też systemowe kasy fiskalne – poznań. Są one połączone z systemami magazynowymi w firmie, czy programami gastronomicznymi. Takie połączenie sprawi, że na bieżąco będzie się zmieniała liczna produktów na stanie i nie trzeba ich ręcznie liczyć. Kasy można dzielić też na te z klawiszami i ekranem dotykowym. Te pierwsze są oczywiście najbardziej rozpowszechnione. Klawiatura jest wygodna w obsłudze. Jednak młodzi ludzie cenią ekrany dotykowe, więc pewnie będą się skłaniać ku tej wersji.

Wybór kas fiskalnych jest naprawdę duży, można nawet znaleźć takie dedykowane konkretnej branży, na przykład lekarzom. Przede wszystkim jednak kasa powinna być niezawodna i mieć gwarancję od sprzedawcy. Kasa nie może się psuć bo to zakłócałoby sprzedaż i opóźniało wykonywanie usługi.