Jak bardzo ważny jest pomiar czasu dla trenera

Do mojego zakładu przyszedł Wacław, stary emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego w szkole. Pokazał mi swój stary, analogowy stoper i poprosił mnie o dokonanie naprawy. Choć już nie trenował to miał ogromny sentyment do tego urządzenia.

Dla Wacława pomiar czasu zawsze był istotny

pomiar czasuOpowiadał mi, że z biegiem lat sam sobie ten czas odmierzał i zapisywał w zeszycie. Na przykład ile czasu zajmie mu zejście i wejście po schodach w swoim bloku. Mówił, że jak porównywał pomiar czasu z okresu roku, to szło całkiem optymistycznie. Wciąż był w formie, chciał brać udział w maratonach, w rajdach rowerowych, w wędrówkach po górach. Dla niego ważne w sporcie zawsze było pokonywanie dwóch przeciwników. Samego siebie i czasu. Swoje słabości łamał zawsze, nigdy nie marudził, nie narzekał, zawsze z podniesioną głową szedł przez życie swoje. Pomiar czasu był dla niego wyznacznikiem jakości w jakiej przemierzał te życie. Jeżeli w krótkim czasie mógł zrobić więcej, to cieszyło go niezmiernie. Kiedy do mnie przyszedł, jak sam sobie przypomniał, przekroczył już osiemdziesiąt lat. Natomiast jego sprawności fizycznej mogliby pozazdrościć nawet nastolatkowie. Dla nich pomiar czasu nie jest istotny, nie sprawdzają, nie organizują swojego czasu w sposób produktywny. Czas rozciągają w sposób względnie korzystny. Trener stwierdził, że jest nadzieja w najmłodszym pokoleniu, dlatego chce podarować ten stoper swojej wnuczce. Ona to dba o czas, chce trenować i wierzy, że pomiar czasu nie tylko na mecie, ale też w życiu pozwoli jej korzystać z niego tak jak dziadek.

Bardzo wzruszyła mnie ta historia, a postanowiłem rzucić dotychczasowe obowiązki i zająć się skarbem trenera. Pracowałem nad tym przez całą noc, na szczęście owocnie, i wszystko się udało.