Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Informacje nie tylko polityczne

Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Odkażanie pomieszczeń jest konieczne, jeśli zdajemy sobie sprawę ile mikrozagrożeń czeka na nas we własnych mieszkaniach. Nie wystarczy systematycznie odkurzać mieszkania, ścierać kurzu i zmywać podłóg, bowiem prawdziwy wróg jest zupełnie gdzie indziej. 

Kto w Warszawie ozonuje mieszkania?

ozonowanie mieszkania warszawaJedną z najnowszych i zarazem najbezpieczniejszych metod odkażania jest ozonowanie. Jej skuteczność można porównać jedynie z chlorowaniem, które natomiast jest niemożliwe do wykonania w mieszkaniach. Wpływ chloru na nasz organizm jest bardzo niekorzystny i wdychanie go w czystej postaci, nawet przez krótki czas, skończyłoby się ciężkim poparzeniem dróg oddechowych, spojówek i błon śluzowych. Natomiast gaz, jakim jest ozon występuje naturalnie w atmosferze. Jest świetnie wyczuwalny bezpośrednio po burzy. Ozonowanie wykorzystuje właściwości utleniające ozonu, który jest wręcz stworzony do odkażania. Zabija on wszelkie mikroorganizmy i drobnoustroje, w tym te najważniejsze. Wymieńmy tu chociaż kilka: bakterie, wirusy, alergeny, wolne rodniki, roztocza kurzu domowego, pleśń oraz grzyby. Zatem jeśli chcemy zlecić ozonowanie mieszkania Warszawa nadaje się do tego idealnie. Znajdziemy tutaj wiele firm dezynfekcyjnych, które się tym zajmują, ale również takie, które zajmują się wyłącznie ozonowaniem. Zarówno jedni, jak i drudzy używają najnowszych modeli ozonatorów, które są przeznaczone do dużych pomieszczeń, czyli takich, które są znacznie bardziej wydajne, dzięki czemu zbieg trwa krócej.

Niewidzialne zagrożenia mogą skutecznie niszczyć nasze zdrowie. Pamiętajmy, ze odchody roztoczy mogą prowadzić do powstawania alergii, a wolne rodniki nie tylko przyspieszają proces starzenia się komórek, ale są również odpowiedzialne za powstawanie nowotworów.