Górskie wycieczki rowerowe dla każdego

Informacje nie tylko polityczne

Górskie wycieczki rowerowe dla każdego

Wyjazd w góry to dla wielu z nas wspaniały wypoczynek. Świeże powietrze, piękne krajobrazy i możliwości pieszych wycieczek, które zapierają dech w piersi – czasem z powodu piękna przyrody, a czasem… braku kondycji! Niestety prawdą jest, że nie każdy lubi tak aktywny wypoczynek, jaki serwują nam góry.

Zakopane przyciąga wycieczkami rowerowymi

wycieczki rowerowe zakopaneNiejeden z moich znajomych kręci nosem, gdy proponuję mu wyjazd w Tatry czy Karkonosze. Nie wszyscy lubią piesze wędrówki, które po kilku godzinach są zwyczajnie męczące. Ale okazało się, że i dla bardziej marudnych góry mają coś do zaproponowania. W zeszłe lato na wyjazd wybrał się ze mną mój brat wraz z żoną. Okazało się już po pierwszym dniu, że nie jest ona wielbicielką wielogodzinnych wycieczek. Uznaliśmy jednak, że Zakopane z pewnością ma coś więcej do zaoferowania. Na Krupówkach odnaleźliśmy baner „wycieczki rowerowe zakopane”. Zadzwoniliśmy, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Wycieczki miały różne długości do wyboru zależnie od kondycji uczestników. Można było też wybrać poziom trudności. Codziennie o 8 rano z umówionego punktu wyruszała grupa do 10 osób wraz z przewodnikiem. Rowery oczywiście można było wypożyczyć na miejscu. Skorzystaliśmy z tej opcji już następnego dnia. Bratowa była zachwycona. Była co prawda to podróż również wymagająca pewnego wysiłku, jednak znacznie przyjemniejsza w odbiorze. W krótszym czasie zobaczyliśmy więcej, a i ścieżki, którymi jeździliśmy nie były szczególnie męcząco strome – dopasowane do możliwości zarówno rowerów, jak i uczestników o przeciętnej kondycji fizycznej.

Wycieczka rowerowa spodobała się nam wszystkim i podczas 10-dniowego pobytu wybraliśmy się na nią jeszcze aż 4-krotnie! Jej koszt jest symboliczny, a wrażenia niezapomniane. Nam wszystkim ta forma „zwiedzania” gór bardzo odpowiadała. Nie musieliśmy też dźwigać plecaków z prowiantem. Jest to także świetny sposób na pobyt w górach z małym dzieckiem, które wiele zobaczy z rowerowego fotelika.