Gdzie dociąć detal laserem?

W związku z rosnącą konkurencją na rynku firmy są zmuszone przeprowadzać różnego rodzaju kampanie reklamowe oraz brać udział w wydarzeniach branżowych. Jest to bowiem jedyny skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów oraz kontrahentów. Żeby móc to zrealizować konieczne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz logistyczne. Niezbędne jest również zaplanowanie oraz wykonanie elementów ekspozycji.

Dokładne docinanie tablic przy pomocy lasera

cięcie plexi laseremNa wszelkiego rodzaju konferencjach, seminariach czy wydarzeniach branżowych rozmowy odbywają się przy stoisku, gdzie prezentowane są często wyroby. Należy zapewnić odpowiednie ich ułożenie tak żeby możliwe było zaprezentowanie wszystkich zalet. W tym celu do ścian stoiska mocowane są tablice na których umieszcza się produkty. Przeważnie tablice są wykonywane z plexi, która stanowi wytrzymały a zarazem atrakcyjnie wizualnie materiał. Może być ona wykonana w różnych kolorach co dodatkowo podkreśla przekaz. Warto wspomnieć, że w celu przygotowania tablicy konieczna jest jej odpowiednia obróbka zarówno pod kątem wymiarów końcowych jak i również otworów technologicznych pod produkty. Przeważnie w tym celu wykonuje się cięcie plexi laserem, które to jest najdokładniejszym sposobem obróbki powierzchni. Laser posiada bowiem bardzo dużą dokładność często sięgającą dziesiątych części milimetra. Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie tablic do montażu na stoisku.

Dodatkowo przy pomocy tej technologii możliwe jest również grawerowanie powierzchni plexi. W ten sposób można nanieść informacje odnośnie nazewnictwa, danych technicznych czy znakowanie logotypem producenta. Jest to niezwykle popularna opcja, która pozwala przygotować bardzo ciekawe tablice ekspozycyjne. Jak widać obecnie w celu pozyskania nowych klientów konieczne jest uczestnictwo w targach czy wydarzeniach branżowych.