Drzwi do budynków inwentarskich wykonane z płyty warstwowej

 

Drzwi inwentarskie wykonywane są zazwyczaj na życzenie klienta. Wynika to z faktu, że takie drzwi muszą być odpowiednio dopasowane do rozmiarów obory, chlewni czy fermy. W przypadku drzwi inwentarskich są one zazwyczaj wykonywane z płyty warstwowej. Takie drzwi posiadają rdzeń poliuretanowy.

Rdzeń poliuretanowy i ocynkowanie w drzwiach inwentarskich

drzwi inwentarskie od producentaJest to bardzo ważne, bo dzięki temu drzwi są odporne na warunki, jakie panują w pomieszczeniach dla zwierząt gospodarskich. Jak wiadomo, poliuretan ma doskonałe właściwości izolacyjne – zarówno jeśli chodzi o izolację termiczną jak i akustyczną. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że drzwi inwentarskie wykonywane są na profilu ocynkowanym ogniowo. Dzięki temu są to drzwi odporne na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych, rdzewienia i nie tylko. Takie drzwi inwentarskie od producenta mają znacznie wydłużony czas użytkowania. Właśnie dlatego w drzwiach znajdują się często uszczelnienia pionowe, przeciwśnieżne. Dodatkowo istnieje też możliwość zamontowania okien w takich drzwiach inwentarskich. Są to tzw. otwory okienne ciepłe. Poza tym warto wspomnieć o możliwości montażu świetlików, czyli otworów, które będą przepuszczać światło słoneczne do środka pomieszczeń dla bydła. Takie elementy są jednak wykonywane tylko pod indywidualne zamówienia klientów. Elementy nieocynkowane w drzwiach inwentarskich są malowane proszkowo. Firmy, które zajmują się sprzedażą drzwi inwentarskich, mają też w swojej ofercie montaż tych drzwi.

Przed kupnem drzwi inwentarskich warto sprawdzić podobne realizacje. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiały, z jakich wykonane są drzwi do budynków gospodarczych. Powinny być to drzwi ocynkowane, z płytą warstwową i koniecznie z wypełnieniem poliuretanowym, które zabezpiecza przed utratą ciepła z pomieszczeń.