Drewniane meble na długie lata

Meble kuchenne z litego drewna są bardzo wytrzymałe, pod warunkiem, że materiał na ich produkcje został odpowiednio dobrany. Najmocniejszym materiałem na wykonanie mebli jest dąb, lecz nie musimy ograniczać się do wykonania mebli tylko z tego gatunku. Warte polecenia są, buk, jesion, sosna, modrzew. Sosna nie należy do najtwardszych, ale jest łatwo dostępna.

Drewniane meble to wyzwanie dla fachowców

drewniane meble kuchenne na wymiarKuchnie wykonane z drewna często kojarzą nam się z wiejską kuchnią. Lecz to nie powinno być wyznacznikiem mebli drewnianych, ich zastosowanie jest dużo większe. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kuchni możemy skorzystać z firmy oferującej drewniane meble kuchenne na wymiar powinno nam to znacznie uprościć zadanie zmiany kuchni na nową. Meble z drewna litego są bardzo drogie, alternatywą mogą być fronty fornirowane które dają efekt naturalnego drewna. Połączenie frontów fornirowanych z korpusami z płyty wiórowej dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i posiadania mebli z materiałów imitujących drewno. Przy zmianie mebli kuchennych należy pamiętać, aby nanieść w projekt trzy strefy, strefę gotowania, zimną i strefę przechowywania. Drewniane meble to wyzwanie dla wielu fachowców, którzy w tych czasach korzystają głównie z płyt wiórowych lub bardziej wytrzymałych płyt MDF. Wykonanie mebli z litego drewna wymaga warsztatu ze specjalistycznymi maszynami do obróbki drewna litego, tu nie ma miejsca na błędy. Wiedza fachowca powinna być oparta wieloletnią praktyką.

Jeśli już uda nam znaleźć dobrego fachowca, który wykona meble z litego drzewa, możemy być pewni, że wykona pracę na wysokim poziomie. Kuchnia drewniana może być ozdobą całego domu, nie zapominajmy, że to kuchnia jest naszym centrum, w którym przebywamy najczęściej. Drewniana kuchnia będzie służyć nam długie lata.